Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

LO Grójec laureatem SELfie + 2015

Grójeckie Liceum podwójnym laureatem konkursu SELfie + 2015

5 maja 2015 roku podczas Ogólnopolskiego Forum Młodzieży „jEsTeM aktywny”, które odbyło się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina w Gdańsku, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu otrzymało dwie pierwsze nagrody w konkursie „ SELfie + 2015”. W pierwszej edycji tego konkursu wzięły udział instytucje realizujące projekty w ramach programu Erasmus +.

Grójeckie Liceum realizuje dwuletni projekt „SAFE INTERNET FOR ALL” (SIFA) - „Bezpieczny Internet dla wszystkich”, którego celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat zagrożeń i możliwych konsekwencji związanych z nadmiernym i nieuważnym użyciem Internetu. Projekt SIFA opiera się na współpracy pomiędzy szkołami z Polski, Grecji, Austrii, Szwecji i Norwegii. Każda ze szkół partnerskich ma za zadanie wprowadzać zasady bezpiecznego korzystania z sieci, zapobiegać negatywnym skutkom oraz wcielać w życie ideę bezpiecznego Internetu. Podczas wspólnych spotkań realizowane są następujące tematy: Uzależnienia, Zdrowie, Zabezpieczenia, Etyka i Bezpieczeństwo. W projekcie promowana jest międzynarodowa współpraca, aktywna postawa obywatelska i tolerancja.

W konkursie szkoła otrzymała pierwsze miejsce w kategorii Mobility Project SELfie+ - zdjęcie „Have Your Own Face – Miej swoją własną twarz” i pierwsze miejsce w kategorii Meet Me SELfie+ - film „Safe Internet For All project meeting in Sweden”. Zapraszam do obejrzenia nagrodzonego zdjęcia i filmu, a także pozostałych nagrodzonych i wyróżnionych na stronie www. selfieplus. erasmusplus.org.pl.

Małgorzata Czacharowska

LO Grójec

LO Grójec z wizytą we Włoszech

WIELKIMI KROKAMI DO PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” L.O. GRÓJEC Z WIZYTĄ WE WŁOSZECH W RAMACH PROGRAMU „COMENIUS”

Reprezentacja uczniów i nauczycieli L.O. im. P.Skargi w Grójcu uczestniczyła w kolejnej wizycie w ramach programu Comenius, tym razem w miejscowości Tropea położonej w malowniczej Calabrii. Wizyta związana była z działalnością prężnie działających firm lokalnych oraz z przedsiębiorczością.

W ciągu pięciodniowego pobytu, uczniowie prezentowali na forum publicznym wyróżniające się lokalnie przedsiębiorstwa - ich strategie, zakres działania oraz wpływ na miejscową społeczność. Prezentacje te były poparte spotkaniami z dyrektorami i pracownikami największych firm działających w Calabrii, m.in. Romano Arte Grafichi, Neptuno Hotel czy Callipo. Podczas rozmów z uczniami, dzielili się oni doświadczeniem, opowiadali o historii działalności firm a także służyli radą jak osiągnąć sukces. Była to z pewnością cenna lekcja dla młodzieży.

Uczniowie również prezentowali również stworzone przez siebie i swych rówieśników w szkołach Biznes Plany przedsiębiorstw, które miałyby szanse zaistnieć na lokalnym rynku. Pomysłowość uczniów znalazła uznanie wśród zaproszonych gości, m.in. prezydenta stowarzyszenia młodych przedsiębiorców w Calabrii. Sukces projektu Comenius był szeroko rozpowszechniony poprzez lokalne media oraz krajową telewizję RAI.

Młodzież mogła również aktywnie uczestniczyć w lokalnym festiwalu, "I Tri da Cruci", poznając historię miasta i regionu. Gry, konkursy, występy tanecznych zespołów folklorystycznych oraz ludowych zespołów muzycznych przyczyniły się do integracji i pozostaną na długo w pamięci wszystkich krajów biorących udział w wizycie. Dzięki otwartości lokalnej społeczności z burmistrzem miasta Tropea na czele, gościnności uczniów i nauczycieli szkoły partnerskiej oraz wyjątkowej opiece rodzin goszczących, wizyta okazała się sukcesem.

Oprócz warsztatów szkole i spotkań w lokalnych przedsiębiorstwach, uczestnicy wizyty mogli poznać piękno Calabrii, zwiedzając m.in. miejscowości Chanalea i Reggio Calabria, muzeum narodowe oraz kościół "Piedigrotta" w Pizzo Calabro. Wizyty w szkołach turystyki, hotelarstwa czy liceum pozwoliły lepiej poznać system nauczania we Włoszech i porównać go z innymi.

Po niemal dwuletniej znajomości partnerów projektu z jedenastu krajów, jest wciąż wiele do poznania. Dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytym przez uczniów podczas wizyt, nabywają oni pewności siebie, która będzie procentować w przyszłości.

Uświadamianie sobie własnej tożsamości narodowej, znajomość i szacunek do innych kultur, pokonywanie bariery językowej, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami z zagranicy, zdobywanie wiedzy przekazywanej podczas realizacji projektu "Through Small To Giant Leaps" oraz kształtowanie postawy aktywnego obywatela, to najważniejsze cele projektu.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z rezultatami programu Comenius. Można je znaleźć na stronie internetowej liceum: www.logrojec.pl w zakładce Comenius.

Paweł Pośnik

 

koordynator projektu


 

Lekcja biblioteczna w Grójcu

LEKCJA BIBLIOTECZNA „Wielka księga starych rzemiosł, czyli Kodeks Behema”

Rok temu, podczas Tygodnia Bibliotek uczniowie Publicznego Gimnazjum w Grójcu poznawali historię materiałów pisarskich - drogę, jaką przeszła książka „od tabliczki” do kodeksu”. W tym roku dwie grupy uczniów z tej szkoły skupiły się na iluminowanym kodeksie średniowiecznym – napisanym na pergaminie gotycką minuskułą, zdobionym miniaturami, zawierającym m.in. zbiór praw i obowiązków spoczywających na mieszczanach zajmujących się rzemiosłem. 

Zgromadzenie praw w jednym miejscu miało ułatwić orzekanie w istotnych sprawach. Taki zamiar przyświecał Baltazarowi Behemowi, notariuszowi miasta Krakowa, który w 1505 roku podarował rękopis radzie miejskiej. Miał nadzieję zasiąść w tym gremium. Niestety, wojewoda krakowski nie wybrał Baltazara na upragnione stanowisko. 

Poza ustawami cechowymi krakowskimi księga zawierała 27 miniatur. Część z nich przedstawiała ludzi przy pracy. Jakie zawody oni wykonywali? Jakie ukryte znaczenie miały drobne z pozoru szczegóły? 

Odpowiedzi udzielała młodzież, która analizowała kolejne slajdy i odpowiadała na pytania w oparciu o księgozbiór Czytelni Multimedialnej. A można było znaleźć wiele znaczeń. Co, np. oznaczał błazen przy bogato odzianej szewcowej lub  mamiący kramarkę? Dlaczego garbarz musiał wykonywać swoją pracę poza murami miasta? Czy – sądząc po ubiorze - garncarstwo było dochodowym zajęciem? Dlaczego krawcy nie przestrzegali przepisu i nosili zbytkowne stroje zamiast jednobarwnych szat?

Encyklopedia staropolska oraz Ilustrowana encyklopedia Trzaski Everta i Michalskiego pozwoliły uczniom znaleźć różnicę między ludwisarzem, który odlewał dzwony oraz drobniejsze przedmioty z brązu i mosiądzu, a konwisarzem, który wyrabiał z cyny konwie i inne domowe naczynia.

Duże zainteresowanie wzbudził herb stelmachów i kołodziei. To chyba najbardziej dynamiczna miniatura. Postacie mają na ramionach tarcze herbowe ale raczej nie są przyjaźnie do siebie nastawione. Walczą okładając się pałkami, co często stanowiło niezbyt chlubny sposób rozwiązywania sporów.

Obraz, poszukiwanie odpowiedzi w starych źródłach informacji, interpretacja kolorowych obrazków dały Młodzieży możliwość czynnego udziału w lekcji.

Dziękujemy pani Teresie Urszuli Naduk - zastępcy dyrektora Publicznego Gimnazjum w Grójcu za zachęcanie uczniów i nauczycieli tej szkoły do uczestnictwa w naszych poczynaniach mających przybliżyć historię piśmiennictwa.

Niebieski Marsz dla Autyzmu

NIEBIESKI MARSZ DLA AUTYZMU PO RAZ PIERWSZY W GRÓJCU ZORGANIZOWANY PRZEZ ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W GRÓJCU

 

We wtorek 29 kwietnia, po raz pierwszy w Grójcu, odbył się NIEBIESKI MARSZ wszystkich tych, którzy solidaryzują się z osobami z autyzmem. Integracyjny marsz został zorganizowany w ramach akcji Kwiecień Miesiącem Autyzmu przez Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu. W tym dniu razem z przedszkolakami oraz uczniami grójeckich szkół podstawowych, w ponad trzystuosobowej grupie, ubrani w niebieskie koszulki, z niebieskimi sztandarami i balonami, w eskorcie policji, ruszyliśmy ulicami Grójca.Podczas marszu, ci, których mijaliśmy, mogli usłyszeć co to jest autyzm, jakie są jego objawy i jak można pomóc osobie z autyzmem zrozumieć nasz świat.

Nasz marsz dotarł pod Urząd Miasta, gdzie przywitał nas Pan Burmistrz Jacek Stolarski, ubrany w niebieską koszulkę na znak solidarność z osobami z autyzmem. Pan Burmistrz przeczytał fragment pamiętnika osoby z autyzmem. Dalsze kroki skierowaliśmy pod Starostwo Powiatowe, gdzie przywitało nas grono sprzyjających nam pracowników Starostwa, również w niebieskich strojach. Pan Starosta Marek Ścisłowski oraz zastępca naczelnika Wydziału Edukacji i Zdrowia Pani Barbara Orłowska przeczytali fragmenty pamiętników mówiące w jaki sposób osoby z autyzmem odbierają to co nas otacza. Po wypuszczeniu przez Skarbnik Powiatu Grójeckiego Panią Jadwigę Ostrowską w powietrze niebieskich balonów, które zabrały ze sobą dobre myśli dla osób z autyzmem i po słodkościach jakimi obdarował nas Pan Starosta, ruszyliśmy w drogę powrotną. Po marszu czekały na nas ciasta, ciasteczka, soki i cukierki.

Wydarzenie to nie odbyłoby się bez wsparcia Starostwa Powiatowego w Grójcu oraz firm. Darczyńcom serdecznie dziękujemy. Również wielkie podziękowania należą się wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Grójcu, na których zawsze możemy liczyć.

Przypomnijmy: w ramach akcji Kwiecień Miesiącem Wiedzy o Autyzmie w ZSS im. ks. J. Twardowskiego odbyły się bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i rodziców „Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dziecka z autyzmem”, w szkołach podstawowych terapeuci z ZSS poprowadzili lekcje warsztatowe o autyzmie dla uczniów, odbyła się konferencja naukowa dla blisko 100 osób, mająca na celu przybliżenie uczestnikom zagadnień dotyczących diagnozowania dzieci z autyzmem, poznania metod terapeutycznych oraz możliwości wspomagania rodziców i ich dzieci. Niebieski Marsz, kończący kwietniowe obchody poprzedzony był „niebieskim piknikiem” integracyjnym :)

www.szkolaspecjalna.grojec.pl


 XXII Grójbój - finał

Znamy już zwycięzców XXII Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie.

5 maja 2015 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im Ziemi Grójeckiej w Zaborowie udowodnili, że naprawdę wiedzą wszystko o Ziemi Grójeckiej, zwłaszcza o życiu społecznym w okresie II wojny światowej. Eliza Kalinowska i Bartosz Wlaźnik pod kierunkiem pani Luizy Wójcik zostali zwycięzcami XXII Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie. Na drugim miejscu byli Adam Nowakowski i Katarzyna Potyralska zZespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi,Finalistów przygotowała pani Marzena Jankowska. Trzecią lokatę wywalczyły Kaja Pośnik i Karolina Rutkowska z PSP nr 1 w Grójcu. Pan Waldemar Gorzkowski był ich opiekunem.

Dobrze wypadła również drużyna z PSP w Błędowie: Kinga Biniszewska i Łukasz Dąbrowski, zajmując „wraz” z panią Małgorzatą Madej IV miejsce. Uczniowie z PSP w Kruszewie: Aleksandra Stankiewicz i Jakub Stępniewski zajęli V miejsce. Pan Marcin Koch przygotował zarówno ten zespół, jak i grupę z gimnazjum. Szósta lokata przypadła drugiej drużynie z PSP nr 1 w Grójcu: Mai Baranowskiej i Aleksandrze Wolskiej, a siódma Aleksandrze Jezierskiej i Pawłowi Kalicińskiemu z grójeckiej ”Dwójki”, pod kierunkiem pani Mirosławy Woźniak.

Tyle w grupie szkół podstawowych. A w gimnazjum… Michał Jankowski i Mateusz Stasiak z Publ. Gimnazjum w Chynowie odpowiadali bezbłędnie i zajęli I miejsce. Uczyli się pod kierunkiem pani Anety Górskiej.

Piotr Karaś i Bartłomiej Kołdra- uczniowie PG w Kruszewie zdobyli II miejsce, brąz, czyli III miejsce „na podium” przypadło Filipowi Grzesikiewiczowi oraz Damianowi Słoniewskiemu, uczniom PG w Dębnowoli. Przygotowała ich do turnieju pani Joanna Szczepaniak.

Tomasz Maciejewski i Mikołaj Mateusiak z grójeckiego Gimnazjum pod kierunkiem pani Beaty Ryńskiej byli czwartą drużyną i tylko o pół punktu wyprzedzili drugi zespół z PG w Kruszewie: Mateusza Horosza i Grzegorza Jankowskiego, którzy wywalczyli piątą lokatę. Druga drużyna z PG Chynów: Piotr Olak i Klaudia Zdunek uplasowali się na miejscu szóstym, a Katarzyna Kander i Kacper Lewandowski z PG w Belsku Dużym zajęli miejsce siódme. Był to prawie męski zespół bo przygotowali ich panowie: Bogusław Cieślak i Krzysztof Wójcik.

Wszyscy nauczyciele otrzymali książki-przewodniki podarowane przez Starostę Powiatu Grójeckiego – pana Marka Ścisłowskiego.

Finaliści konkursu otrzymali cenne nagrody: tablety, czytniki e-booków, czy odtwarzacze MP3 z dodatkowymi funkcjami ufundowane przez panią Kingę Majewską – dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu oraz Pana Adama Siennickiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Grójcu.

Przedstawiciele grójeckiego samorządu: zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Grójcu: pani Grażyna Stolarska oraz pan Dariusz Gwiazda zasiadali w Jury turnieju, a Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec pan Karol Biedrzycki był gościem honorowym konkursu.

Tegoroczna edycja nawiązywała do 70. Rocznicy zakończenia II wojny światowej.

W Czytelni, która gromadzi wszelkie materiały o regionie grójeckim znajduje się seria „Grójeckie we wspomnieniach” – zredagowana przez prof. Zdzisława Szeląga. To z niej organizatorzy czerpali materiały do konkursu. Starali się również zachęcić do udziału w turnieju szkoły ze wszystkich gmin powiatu grójeckiego. Prawie się to udało bo 7 gmin miało swoich reprezentantów. Zatem od skromnego konkursu w 1993 roku, po turniej o zasięgu powiatowym. 


 

Komorowski wygrał w Grójcu

WYNIKI I TURY WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015 W GRÓJCU

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image