Okolica
 • Kryminałki
 • LGD
 • Sport
 • Stowarzyszenie Warka
 • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Dom na sprzedaż - Jasieniec

Dom na sprzedaż - Jasieniec

Do sprzedania dom w Jasieńcu 75m2 Więcej informacji w linku poniżej link do ogłoszenia Read more...

Mieszkanie w centrum - sprzedam

• Sprzedam bezpośrednio mieszkanie 51 m2 Grójec Centrum c. 195 tys. t. 662089300 Read more...

Dom z gruntem - Żyrów

• Sprzedam dom z zabudowaniami wraz z gruntem o powierzchni 14,01 ha w miejscowości Żyrów woj.... Read more...

Działka pod zabudowę

Działkę pod zabudowę jednorodzinną i bliźniaczą od 1,5 ha do 5-6 ha jest opracowywany plan zagospodarowania... Read more...

Wynajmę mieszkanie - os. Centrum

• Wynajmę mieszkanie 2 pokojowe umeblowane na os. Centrum, 2 piętro tel. 695 433 618 Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.

Nowy sprzęt dla OSP Grójec

Nowy sprzęt dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu

W dniu 6 sierpnia 2014r. strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu wzbogacili się o nowy sprzęt do ratownictwa technicznego marki Holmatro. W skład zestawu wchodzi:

 • Ciężki nożycorozpieracz do ratownictwa drogowego i technicznego z funkcją cięcia, rozpierania, ściskania i ciągnięcia o bardzo dużym rozwarciu ramion. Posiada unikalne rozwiązania technologiczne poprawiające skuteczność i komfort pracy ratownika (system mocowania ostrzy i-Bolt, uchwyt z wbudowanym 4 punktowym oświetleniem LED).

 • Trzystopniowa pompa z mocnym silnikiem benzynowym i zbiornikiem oleju o bardzo dużej pojemności. Pompa do zasilania jednocześnie dwóch urządzeń w wersji jednowężowej CORE

 • Koncentryczny wąż hydrauliczny CORE

 • Zestaw do wyważania drzwi składający się z:

1. wyważacza z obrotowym złączem węża i uchwytem,

2. pompka ręczna

3. wąż hydrauliczny dł. 3 m z szybkozłączami

4. walizka transportowa z tworzywa sztucznego.

 • Zestaw łańcuchów ciągnących i adapterów w walizce

 • Przecinak do szyb klejonych z wybijakiem do szyb hartowanych Glass – Master

 • Pokrowiec na poduszkę powietrzną kierowcy. Posiada 4 pasy samo zaciskające służące do szybkiego dopasowania do kierownicy

 

Koszt zakupu wyniósł 50 tysięcy złotych. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu serdecznie dziękuje za wsparcie sponsorów bez których zakup wyżej wymienionego sprzętu byłby niemożliwy. Wsparcia finansowego dokonali :

 1. Urząd Gminy i Miasta w Grójcu

 2. Faurecia Automotive Polska w Grójcu

 3. PHU EL – BO w Grójcu

 4. Bank Spółdzielczy w Grójcu ul. Jatkowa 3

 5. Autopolmozbyt Sp. z o. o. w Grójcu

 6. Szkółka drzewek Owocowych Doliński Sławomir i Andrzej

 7. PZU Grójec

 8. PETER RENZ Sp. z o. o. w Grójcu


Zastępca Naczelnika

Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu

 

dh. Michał Maroszek

Święto Wojska Polskiego w Grójcu

RELACJA Z OBCHODÓW ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W GRÓJCU 

Święto Wojska Polskiego – wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r. (Dz. U. z 1992 r. Nr 60, poz. 303), obowiązującą od 13 sierpnia 1992, obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. 

Wojsko Polskie od początku uzyskania niepodległości przez państwo polskie w 1918 roku ,podkreślało swój historyczny rodowód i swą tradycję, rozumianą jako trwanie państwa oraz ciągłość istnienia jego zbrojnego ramienia. 

Kultywowanie tradycji oręża polskiego było jednym z istotnych czynników integrujących armię oraz umacniało jego więzi ze społeczeństwem. Do tych tradycji nawiązują obecnie żołnierze Wojska Polskiego.

W okresie II Rzeczypospolitej Święto Żołnierza obchodzono dla upamiętnienia walk w obronie Ojczyzny toczonych w 1920 roku. Wybrano dzień 15 sierpnia, gdyż w tym dniu w 1920 roku w godzinach nocnych pierwsze oddziały 21 Dywizji Górskiej rozpoczęły forsowanie Wieprza pod Kockiem. Rozpoczęto w ten sposób słynną kontrofensywę, w wyniku której rozbito wojska rosyjskiego Frontu Zachodniego pod dowództwem Michaiła Tuchaczewskiego. Święto Żołnierza nie zostało nigdy anulowane żadnym aktem prawnym. Obchodzono je uroczyście w okresie II wojny światowej w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie i w Wojsku Polskim do 1947 roku. W następnych latach zaniechano jego obchodów i ustanowiono Dzień Wojska Polskiego (12 października) - upamiętniając w ten sposób chrzest bojowy 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki pod Lenino. 

Ustawa sejmowa z dnia 30 lipca 1992 roku przywróciła obchody Święto Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia. Tegoż roku po raz pierwszy w dniu 15 sierpnia odbyły się centralne uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Od tamtego okresu, corocznie w tym dniu, we wszystkich garnizonach wojskowych,  pod patronatem wojska organizowane są uroczyste obchody tego święta z udziałem wojska i lokalnej społeczności.

W Grójcu obchody Święta Wojska Polskiego, rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji żołnierzy, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny, tych, którzy obecnie swą służbą przyczyniają się do umacniania jej obronności oraz kombatantów, rezerwistów i pracowników wojska. 

Dowódca JW. 3411 Ogrodzienice płk Andrzej KOZERA, przed rozpoczęciem Mszy Świętej, powitał przybyłych na tą uroczystość, przedstawicieli władz samorządowych Gminy i Miasta Grójec, na czele z burmistrzem Panem Jackiem Stolarskim ,przedstawicieli policji, straży pożarnej oraz poczty sztandarowe związków i stowarzyszeń wojskowych.

W słowach skierowanych do księdza kapelana garnizonu Grójec Stefana Kazulaka, płk. Andrzej Kozera, podziękował mu i księżom parafii Miłosierdzia Bożego za pracę duszpasterską w środowisku wojskowym . Wyrazem podziękowań, był kosz kwiatów złożonych przez Dowódcę JW. 3411, na ręce księdza kapelana garnizonu Grójec Stefana  Kazulaka.

W swoim krótkim wystąpieniu podkreślił, że duchowieństwo zawsze wspierało duchowo obrońców Ojczyzny, kształtowało morale i ducha bojowego żołnierzy. Za przykład godny do naśladowania jest osoba księdza Ignacego Skorupki, który poległ w bitwie pod Radzyminem, niosąc posługę kapłańską obrońcom Warszawy w sierpniu 1920r.

W wygłoszonej homilii, Ks. Prałat  Stefan Kazulak, naświetlił zgromadzonym, przebieg walk toczonych pod Warszawą. Podkreślił rangę tego zwycięstwa w powstrzymaniu komunizmu w marszu na zachód, ofiarności żołnierzy i ludności cywilnej w przygotowaniach do obrony stolicy. Odniósł się również do obecnej sytuacji na Ukrainie i dążeniach Rosji do dominacji mocarstwowej w Europie. 

Po Mszy Świętej, przemaszerowano w uroczystym pochodzie, pod pomnik Józefa Piłsudskiego.

Pod pomnikiem zgodnie z ceremoniałem wojskowym, odczytano apel poległych, oddano salwę honorową, złożono wiązanki i zapalono znicze.

Uroczystość zakończyła defilada kompani honorowej, kadry JW. 3411.

W uroczystości udział wzięło kilkaset osób, mieszkańców Grójca i okolic.

Stanisław GLIŃSKI


poczty sztandarowe ( od lewej strony): Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu; Powiatowego Oddziału Grójeckiego Związku Weteranów i Rezerwistów WP w Grójcu; Stowarzyszenia Sympatyków I Armii WP w Grójcu. (Fot. Cezary Pasternak)

 

wiązankę od Powiatowego Oddziału Grójeckiego ZWiR WP składa delegacja w składzie: ppłk Gliński Stanisław, płk Stefan Strzelbicki, ppłk Dulny Jan. (Fot. Cezary Pasternak)

 

wiązankę składa delegacja JW. 3411 z Dowódcą płk. Andrzejem Kozerą (Fot. Cezary Pasternak)

defilada kompanii honorowej i kadry JW. 3411 w Grójcu (Fot. Cezary Pasternak)   

Kino plenerowe - "Przed Północą" 8.03.14

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na filmowy seans w ramach Letniego Kina Plenerowego! W każdy weekend gramy komedie i filmy obyczajowe o tematyce wakacyjnej na stadionie Mazowsza przy ul. Laskowej 17. W ten piątek, 8 sierpnia, po godzinie 21:00 odbędzie się pokaz uznanego wśród krytyków za największy romans współczesnego kina, „Przed Północą” z Ethanem Hawkiem oraz Julie Delpy.

 

Wstęp na teren imprezy wolny, poza filmem przygotowano zabawy dla dzieci oraz grill i napoje.


Film „Przed północą” jest ostatnią częścią głośnej trylogii reżysera Richarda Linklatera („Przed wschodem słońca” oraz „Przed zachodem słońca”). Główni bohaterowie, Jesse i Celine, poznali się dwadzieścia lat temu i od tamtej pory połączyło ich wielkie uczucie. Teraz mieszkają Paryżu, gdzie wychowują dwoje bliźniaczek. Wspólna letnia podróż do Grecji ma być ucieczką od problemów, balsamem na wieczne pretensje i kłótnie.

Seria filmów „Przed wschodem słońca”, „Przed zachodem słońca” oraz „Przed północą” słynie z rozbudowanych dialogów, które unaoczniają dojrzałość związku dwojga ludzi, którzy szanują nie tylko siebie nawzajem, ale również i własne potrzeby.

 

 

Obecnie trwa remont Grójeckiego Ośrodka Kultury. Z tej okazji dla zapewnienia mieszkańcom rozrywki zorganizowano Letnie Kino Plenerowe. Ponowne otwarcie GOK-u odbędzie się jesienią.

Wizyta w Niemczech "Comenius"

WIZYTA W NIEMCZECH W RAMACH PROGRAMU COMENIUS STEPS TOWARDS SOLIDARIOUS ECONOMY”

Po trzech kolejnych spotkaniach międzynarodowej grupy nauczycieli i uczniów w Polsce, Portugalii i Hiszpanii, gospodarzem kolejnej wizyty była szkoła w Niemczech. Wizyta odbyła się w dniach 23 – 27 czerwca 2014r w miejscowości Kirchheim uter Tek niedaleko Stuttgartu. Tak jak poprzednio, jej celem było przybliżenie znajomości różnych aspektów kulturoznawczych krajów współpracujących ze sobą: Polski, Słowacji, Węgier, Łotwy, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji, Grecji i Turcji. Szkoły z tych krajów realizują projekt Comenius 2013-2015 – Uczenie się przez życie, pt. „Through Small Steps to Giant Leaps – my contribution to a United Europe”, mający na celu propagowanie postawy aktywnego obywatela, a L.O. im. P.Skargi w Grójcu jest koordynatorem całego projektu.

Grójeckie liceum reprezentowała siedmioosobowa reprezentacja uczniów i nauczycieli. Głównym tematem spotkania była gospodarka. Uczniowie brali udział w warsztatach dotyczących omówienia sytuacji gospodarczej w krajach należących do Unii Europejskiej oraz uczestniczyli w debacie na temat korzyści i wad wspólnej polityki gospodarczej Unii Europejskiej.

Uczestnicy spotkania porównywali dane statystyczne dotyczące rynku pracy w poszczególnych krajach oraz omawiali szanse zawodowe młodych ludzi poszukujących pracy za granicą. Ustalano również wspólne propozycje rozwiązania problemów ekonomicznych, czego efektem był stworzony list do przedstawiciela Parlamentu Europejskiego.

Podczas warsztatów omawiano sposoby walki z kryzysem ekonomicznym podjęte w każdym kraju, jak również sposoby walki z bezrobociem podejmowane przez lokalne biura pracy oraz przez rządy centralne. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielem władz okręgu Esslingen, a także z przedstawicielem Niemieckiego Banku Centralnego we Frankfurcie.

 

 

Uczniowie i nauczyciele porównywali również oferty pracy w różnych krajach, brali udział w grze handlowej i tworzyli broszurę informacyjną. Odbyły się również wycieczki do miejsc związanych z tematem projektu w Stuttgarcie, Frankfurcie oraz Esslingen.

 

Obecnie uczniowie z liceum grójeckiego mają przerwę wakacyjną, po której zaczną przygotowywać się do wizyty w Grecji (październik 2014r). Jej tematem przewodnim będzie zdrowy styl życia.

Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej projektu: http://comenius.logrojec.pl

Więcej na temat projektu można też dowiedzieć się na stronie szkoły: www.logrojec.pl w zakładce „Comenius”.

 

 

Paweł Pośnik

 

koordynator projektu

Kino plenerowe -"Królowie Lata" 26.07.14

Serdecznie zapraszamy mieszkańców na seans filmowy w ramach letniego kina 

plenerowego. Przypominamy, kino plenerowe na ul. laskowej (przy stadionie) 

czynne będzie od 21:00 w sobotę 26 lipca. Widzowie będą mogli także cieszyć 

się grillem i napojami, wstęp na teren imprezy wolny!

 

 

Film Królowie Lata o lekka komedia obyczajowa o dojrzewaniu. Joe, Patrick i 

Biaggio skończyli już 15 lat i mają dość słuchania rodziców. Tego lata chcą 

spróbować wszystkiego, wziąć życie w swoje ręce i stać się mężczyznami. We 

trzech uciekają do lasu, budują dom i żyją jak królowie. Przynajmniej taki 

był plan... Wszystko komplikuje się, kiedy w leśnym domu pojawia się piękna 

 

Kelly, wspólny obiekt westchnień Joe i Patricka."


 

Listo otwarty - Częstoniew


LIST OTWARTY

W związku z szerzącymi się pogłoskami o rzekomych aktach naruszania bezpieczeństwa osobistego pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Częstoniewie prosimy kręgi oświatowe naszego miasta, osoby związane ze szkołą i środowiskiem o pohamowanie tendencji plotkarskiej i poszukiwań sensacji. Wierzymy w rozsądek i mądrość osób, których bezpośrednio doniesienia te dotyczą. Tworzenie, po raz kolejny na przestrzeni ostatnich lat, nieeleganckich opowieści dotykających nauczycieli naszej szkoły szkodzi procesowi dydaktycznemu i wychowawczemu naszej placówki. Zaburza jej funkcjonowanie i ujmuje roli jaką pełni w środowisku.

Wyrażamy swoje oburzenie próbą naruszenia godności i dobrego imienia pani Barbary Kulig – wieloletniego dyrektora szkoły, nieocenionego pedagoga i wspaniałego człowieka, którego zasługi na rzecz edukacji i drugiego człowieka są niezbite i mnożyć ich nie trzeba. Sprzeciwiamy się przekazywanym bez namysłu i cienia wyważenia osądom, godzącym w dobro osobiste tejże osoby.

 

Współpracownicy i pracownicy PSP w Częstoniewie

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image