Okolica
 • Kryminałki
 • LGD
 • Sport
 • Stowarzyszenie Warka
 • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Dom na sprzedaż - Jasieniec

Dom na sprzedaż - Jasieniec

Do sprzedania dom w Jasieńcu 75m2 Więcej informacji w linku poniżej link do ogłoszenia Read more...

Mieszkanie w centrum - sprzedam

• Sprzedam bezpośrednio mieszkanie 51 m2 Grójec Centrum c. 195 tys. t. 662089300 Read more...

Dom z gruntem - Żyrów

• Sprzedam dom z zabudowaniami wraz z gruntem o powierzchni 14,01 ha w miejscowości Żyrów woj.... Read more...

Działka pod zabudowę

Działkę pod zabudowę jednorodzinną i bliźniaczą od 1,5 ha do 5-6 ha jest opracowywany plan zagospodarowania... Read more...

Wynajmę mieszkanie - os. Centrum

• Wynajmę mieszkanie 2 pokojowe umeblowane na os. Centrum, 2 piętro tel. 695 433 618 Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

"Miasto 44" ponownie w GOK 1-5.12.14

Raz jeszcze na życzenie mieszkańców wyświetlamy tytuł „Miasto 44”, fabularny film Jana Komasy o Powstaniu Warszawskim.

Film "Miasto 44" to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.

Warszawa, lato 1944. Stefan (Józef Pawłowski) opiekuje się matką i młodszym bratem. Przejął obowiązki głowy rodziny po tym, jak ojciec - oficer Wojska Polskiego - zginął w kampanii wrześniowej w 1939 roku. Pracuje w fabryce Wedla, z coraz większym trudem znosząc upokorzenia ze strony Niemców. Marzy o chwili, kiedy będzie mógł im za wszystko odpłacić i spełnić obowiązek wobec Ojczyzny. Obiecał matce, że nie zaangażuje się w działalność ruchu oporu, jednak - kiedy tylko nadarza się okazja - wstępuje w szeregi Armii Krajowej. Do konspiracji wciąga go Kama (Anna Próchniak), sąsiadka z kamienicy na warszawskiej Woli, z którą przyjaźni się od dziecka. Dziewczyna skrycie kocha się w Stefanie, mając nadzieję, że po wojnie będą razem. Ale to za sprawą spotkania z subtelną i wrażliwą Biedronką (Zofia Wichłacz) Stefan zazna smaku pierwszej, młodzieńczej miłości. Jednak Stefanowi i Biedronce nie jest dane zbyt długo cieszyć się wzajemnym zauroczeniem.

[OPIS DYSTRYBUTORA FILMU]


KINO GOK ZAPRASZA!
„Miasto 44” 2D
Od 1 grudnia (poniedziałek) do 5 grudnia (piątek) codziennie o godz. 18:00!

Bilety na seanse 2D kosztują 18 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy), rodzinny (dla 3 osób) 40 zł. Kasa czynna na 30 minut przed każdym seansem.

Promocja książki R. Matyjasa 26.11.14

Wieczór autorski i promocja książki Remigiusza Matyjasa "Tradycja Mazowsza: powiat grójecki" - 26 listopada 2014r. o godz. 17:00 w siedzibie MGBP w Grójcu al. Niepodległości 20

 

Zajęcia w Puszczy Kozienickiej

Zajęcia edukacyjno – integracyjne w Puszczy Kozienickiej

Dnia 27 października 2014r., klasa I Technikum Obsługi Turystycznej i Technikum Ekonomicznego wraz z opiekunami: Panią Magdaleną Nowacką i Panią Anną Wiktorowską, uczestniczyła w zajęciach edukacyjno – integracyjnych w Puszczy Kozienickiej. Głównym celem zajęć była problematyka ochrony przyrody we współczesnym świecie, natomiast cele szczegółowe obejmowały:

 • kształtowanie umiejętności obserwacji,

 • kształtowanie wrażliwości i właściwych postaw wobec przyrody,

 • pokazywanie różnorodności gatunkowej, siedliskowej i krajobrazowej,

 • przybliżanie zasad ochrony i gospodarki leśnej,

 • wpajanie prawidłowych zasad turystyki,

 • upowszechnianie wiedzy o konieczności zachowania i racjonalnego wykorzystania zasobów przyrodniczych

 • rozumienie roli i funkcji parków krajobrazowych w ochronie i kształtowaniu środowiska przyrodniczego

Pierwszy etap zajęć odbył się na ścieżce przyrodniczo – krajobrazowej w rezerwacie „Krępiec”. Trasa ścieżki prowadziła m. in. przez malownicze skarpy wzdłuż potoków Brzeźniczka i Krępiec. Drugi etap zajęć odbył się na terenie Izby Dydaktyczno – Muzealnej Puszczy Kozienickiej w wiosce Augustów. Izba mieści się w starej, pochodzącej z 1905 r. leśniczówce i jest elementem kompleksu przeznaczonego do celów edukacyjnych. Po zakończonych zajęciach edukacyjnych uczniowie uczestniczyli w różnych grach i zabawach integracyjnych zakończonych pieczeniem kiełbasek na ognisku.

Bardzo dziękujemy Pani Aleksandrze Kołacz za przeprowadzone zajęcia.

 

Magdalena Nowacka


 

Repertuar GOK - 14-16.11.14

PIĄTEK, 14 LISTOPADA

godz. 16:00     pokaz filmu "Samoloty 2" 2D

godz. 18:00     pokaz filmu "Bogowie" 2D

godz. 20:30     pokaz filmu "Bogowie" 2D

 

SOBOTA, 15 LISTOPADA

godz. 15:00     pokaz filmu "Bogowie" 2D

godz. 17:30     pokaz filmu "Samoloty 2" 3D

godz. 19:30     pokaz filmu "Bogowie" 2D

 

NIEDZIELA, 16 LISTOPADA

godz. 11:00     pokaz filmu "Samoloty 2" 2D

godz. 15:00     pokaz filmu "Samoloty 2" 3D

godz. 17:00     pokaz filmu "Bogowie" 2D

godz. 19:30     pokaz filmu "Bogowie" 2D

 

Bilety na seanse 2D kosztują 18 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy), rodzinny (dla 3 osób) 40 zł; seanse 3D kosztują 22 zł (normalny), 19 zł (ulgowy) i 60 zł (rodzinny). Kasa czynna na 60 minut przed każdym seansem.

 

[Opis filmu Bogowie]

Opowieść o buntowniku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom. To film o pierwszym udanym polskim przeszczepie serca dokonanym przez prof. Religę w Zabrzu. Dramat nieudanych operacji, walka o każde uderzenie serca, wielkie ambicje i bolesne porażki, samotność geniusza, który stanął sam przeciwko swoim mentorom i rozpoczął rewolucję w polskiej medycynie. Jaką cenę musiał zapłacić za sukces?

Bogowie” 2D

14 listopada (piątek) godz. 18:00 i 20:30

15 listopada (sobota) godz. 15:00 i 19:30

16 listopada (niedziela) godz. 17:00 i 19:30

[Opis filmu Samoloty 2]

Słynny samolot wyścigowy Dusty dowiaduje się, że jego silnik został uszkodzony i może już nigdy nie wystartować w zawodach. W związku z tym musi zmienić branżę i w ten sposób Dusty dołącza do doświadczonego śmigłowca ratowniczego Brygadiera Śmigłego i jego drużyny. Należą do niej między innymi pełna werwy Lidka Kapała, śmigłowiec transportowy Wicherek, były wojskowy transporter Paker i żywiołowa ekipa dzielnych pojazdów terenowych zwana Zadymiarzami. Razem zwalczają nawet największe pożary, a Dusty dowiaduje się, co to znaczy być prawdziwym bohaterem.

Samoloty 2” 2D i 3D

14 listopada (piątek) godz. 16:00 2D

15 listopada (sobota) godz. 17:30 3D

16 listopada (niedziela) godz. 11:00 2D i 15:00 3D

 

 

Zawody Strzeleckie liceów

ZAWODY STRZELECKIE UCZNIÓW LICEUM NA STRZELNICY W WARCE

Dnia 03.10.14r. odbyły się Zawody Strzeleckie zorganizowane przez Stowarzyszenie Tradycji Ludowego Wojska Polskiego na strzelnicy w Warce. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas I i II Liceum Ogólnokształcącego wraz z opiekunem Pawłem Malchrowiczem. Stowarzyszenie Tradycji LWP reprezentowali: Prezes STLWP Oddział w Grójcu kpt. Kazimierz Rdzanek, mjr Lech Urbanowicz oraz inni członkowie stowarzyszenia, którzy aktywnie uczestniczyli w przeprowadzeniu zawodów. Na miejscu byliśmy o godzinie 11. Najpierw zostały przedstawione nam przez pana Tadeusza Orłowskiego zasady Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, które obowiązują podczas zawodów strzeleckich i zostaliśmy wpisani na listę. Czwórkami podchodziliśmy do wyznaczonych miejsc na strzelnicy. Pierwsze trzy strzały były próbne i w zestawieniu ogólnym nie zostały wliczone do puli całkowitej, następnie każdy otrzymał po 10 naboi i rozpoczęliśmy strzelanie. W kategorii chłopców kwalifikacja była znana po wykonaniu serii strzelania. Natomiast w kategorii dziewczyn po wyczerpaniu otrzymanych nabojów odbyła się dogrywka, która definitywnie rozstrzygnęła kwalifikację końcową. Gdy punkty były zliczane przez komisję sędziowską, pan Mariusz Siekut przedstawił nam typy broni myśliwskiej i sportowej : Kałasznikow Hunter kbkak, pistolet maszynowy Glauberyt produkcji Łucznik Radom oraz pistolet H&K p30ls. Po zakończonym pokazie odbyło się oficjalne odczytanie wyników i rozdanie nagród.

 

Kwalifikacja końcowa:

Dziewczęta:
I miejsce: Maria Dziuba I B
II miejsce: Natalia Strulak I A
III miejsce: Agata Mrola I D
Chłopcy:

I miejsce: Wojciech Malowaniec I F

II miejsce: Michał Majewski II F

III miejsce: Jakub Janusz I B

 

Dla najlepszych strzelców istniała możliwość wypróbowania broni która chwilę wcześniej była prezentowana. Strzelaliśmy z automatycznego karabinka Kałasznikow Hunter kbkak. Było to niezapomniane przeżycie, strzelać z takiej broni. Przed powrotem pod Liceum w Grójcu uczestnicy zrobili sobie zdjęcie pamiątkowe.

Natalia Strulak kl. IA


 

Grójeccy harcerze znów najlepsi

Grójeccy harcerze znowu najlepsi!

W miniony weekend reprezentacja 17 Drużyny Starszoharcerskiej „Szczyt” im. Ireny Sendlerowej rywalizowała w Ogólnopolskim Harcerskim Turnieju Piłki Nożnej "HARCcup" w Radomsku.

Po marcowym sukcesie podczas V Mistrzostwach Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Halowej Piłce Nożnej - Rekiny Futbolu 2014 w Mławie, przyszedł czas na kolejne zwycięstwo. W kategorii chłopców 14-16 lat zespół z Grójca w składzie: Rafał Wilk, Maciek Kawecki, Michał Zieliński, Łukasz Buchelt, Kamil Milczarek, Kacper Frączak zajął 1. miejsce wyprzedzając drużyny z Mławy i Torunia. Wszystkie mecze wygrane, stosunek bramek 14:1. Podobnie jak na Rekinach Futbolu korona króla strzelców powędrowała do Rafała Wilka z 8 trafieniami, a nagrodę złotych rękawic otrzymał Kamil Milczarek za najlepszego bramkarza turnieju. Dodatkowo Michał Zieliński zwyciężył w nocnym turnieju FIFA15.

Do Radomska zjechały harcerskie ekipy piłkarskie z Łodzi, Wołomina, Mławy, Piotrkowa Trybunalskiego, Grójca, Krakowa, Częstochowy czy Torunia, w sumie ponad 350 zawodników z całej Polski. Pod względem ilości uczestników był to największy tego typu turniej w Polsce, tym bardziej cieszy postawa naszych harcerzy. Sukces ten nie byłby możliwy bez wsparcia Komendy Hufca ZHP Grójec. Drużyna przygotowuje się na Memoriał Generała Maczka w Warszawie, który obędzie się w grudniu, aby powalczyć o 3 zwycięstwo w tym roku.

 

phm. Patryk Nowak- komendant 17 Szczepu Drużyn Harcerskich „Brzask”  

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image