Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
Historyczne zmagania

Historyczne zmagania

2016-12-09 08:28:05 - 14 Odsłon

Historyczne zmagania na Szlaku Książąt Mazowieckich 24 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Michałowej odbył się pierwszy w tym roku szkolnym konkurs wiedzy z cyklu „Nasza Historia”. Dotyczył on Szlaku Książąt Mazowieckich a zorganizowany został z okazji 695. rocznicy potwierdzenia nadania praw miejskich Warce przez Księcia Trojdena I. W konkursie wzięło udział 7 szkół podstawowych oraz 2 gimnazja z gminy Warka. Po ostatecznym zliczeniu punktów okazało się, iż w kategorii szkół podstawowych po raz kolejny zwyciężyła drużyna z Nowej Wsi, zaś…

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

2016-12-09 07:41:20 - 8 Odsłon

10 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWYM DNIEM PRAW CZŁOWIEKA 8.12.2016 Prawa człowieka już w 1948 roku zostały formalnie uznane za jeden z priorytetów społeczności międzynarodowej, kiedy dniu 10 grudnia Zgromadzenie Ogólne ONZ obradujące w Paryżu, przyjęło Powszechną Deklarację Praw Człowieka – istotny dokument dotyczący ochrony praw człowieka i pierwszy tego rodzaju przyjęty przez społeczność międzynarodową. Deklaracja składa się z Preambuły i 30 artykułów które zostały sporządzone przez przedstawicieli wszystkich regionów świata w oparciu o różne systemy prawne i szybko zyskały miano uniwersalnych…

Czytaj więcej...

Międzynarodowe spotkanie w LO

WSZYSCY JESTEŚMY MIGRANTAMI TEGO ŚWIATA

Pod takim właśnie hasłem odbyło się pierwsze spotkanie międzynarodowej młodzieży w grójeckim L.O. im. P. Skargi w dniach 13-19 listopada 2016r. Szkoła jest koordynatorem projektu realizowanego w ramach programu Erasmus+ na lata 2016-2018. Oprócz uczniów z Polski, w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ze szkół partnerskich z Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Włoch, razem 27 osób.

Uczniowie i nauczyciele wspólnie poznawali historię fal migracji w poszczególnych krajach oraz uczestniczyli w spotkaniach z pracownikami Urzędu Spraw Cudzoziemców w Warszawie, Zamkniętego Ośrodka dla Uchodźców w Lesznowoli, a także Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu. W celu poznania przyczyn i skutków migracji, odbyło się również spotkanie z imigrantami z USA, Ukrainy i Filipin, którzy zdecydowali się osiedlić w Polsce. Wspólna praca podczas warsztatów, pozwoliła na wymianę doświadczeń, integrację i nabycie umiejętności pracy w zespole. Owocem pracy uczniów jest czasopism stworzone przy pomocy programu jilster.com, oraz zbiór opowiadań dotyczących migracji. 

Nie zabrakło również miejsca na zwiedzanie najciekawszych miejsc w Warszawie i w Grójcu, a także na wspólną integrację. Konkurs na najsmaczniejsze potrawy z jabłka, przygotowane przez samych uczniów domowymi sposobami, oraz wieczór talentów pomogły w bardzo szybkim tempie przełamać barierę językową.

Wizyta w Polsce była pierwszą z pięciu zaplanowanych na najbliższe dwa lata i szkoła polska, jako koordynator projektu, miała przyjemność gościć międzynarodową grupę uczniów i nauczycieli. Po doświadczeniach zdobytych w kilku poprzednich projektach, mamy nadzieję, że zostawiliśmy na naszych przyjaciołach niezapomniane wrażenie. Najlepszym na to dowodem są niektóre opinie naszych gości:

„Dear friends, I and my colleagues are grateful to teachers, students and host families that received us in Poland. Thanks for all! It has been a pleasure to collaborate with all partners involved in this project.”

Mina (Italy)

„Thank you to you all, our stay there was amazing, I felt at home and in a big family.”

Jonathan (Spain)

„After a great week in Poland, we arrived in Portugal with new friends and lots of good memories. The Portuguese team is grateful to teachers, students and families that received us in Poland. Thank you for your generosity! That was a pleasure to meet all the partners and to collaborate in our common project.”

Ana and Alexandra (Portugal)

Wizyta z pewnością przyczyni się do dalszej integracji młodzieży, rozwinięcie poczucia zrozumienia i tolerancji we współczesnym świecie, oraz do poprawy znajomości języka angielskiego.

Paweł Pośnik - koordynator projektu, L.O. Grójec.


   

 

Próba włamania do baru - Słomczyn

Próbował włamać się do baru

czwartek, 24 listopada 2016

31-letni mężczyzna próbował włamać się do lokalu gastronomicznego na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie. Zatrzymali go grójeccy policjanci. 

Wieczorem, 22 listopada w Słomczynie na terenie giełdy samochodowej policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował włamać się do baru gastronomicznego. 31-letni mieszkaniec gminy Grójec przyznał się do usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. 

 

/AW

Akademia w LO Grójec - 11 listopada

Akademia z okazji Święta Niepodległości w LO Grójec

POLSKA DROGA DO WOLNOŚCI

Dnia 14 listopada 2016r. w LO Grójec im. Piotra Skargi odbyła się akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby przybliżyć losy Polaków i ich drogę do niepodległości przybyłym gościom, przedstawienie odbyło się w wersji dwujęzycznej - po polsku i po angielsku. Program artystyczny zilustrował wydarzenia niezwykle trudnej drogi do niepodległości, od momentu kiedy to w 1795r. Polska zniknęła z mapy świata, po tym jak Rosja, Prusy, Austria rozdzieliły kraj między siebie, przez rok 1830-powstanie listopadowe, następnie rok 1863-powstanie styczniowe. Niestety te zrywy niepodległościowe zakończyły się klęską, jednak Polacy nie tracili nadziei, wciąż wierzyli, że kraj będzie wolny. Potem nastała I wojna światowa, aż w końcu 11 listopada 1918r., po 123 latach Polska odzyskała niepodległość.

Historię tę uczniowie zobrazowali słowem poetyckim. Pieśni i teksty skłaniały słuchaczy do zadumy nad minionymi wydarzeniami i refleksji na temat tego, co dziś znaczy dla Polaka słowo wolność, niepodległość. Koleżankom i kolegom towarzyszył chór szkolny pod batutą pani Magdaleny Skassa. Uczniowie podczas występu mieli możliwość pokazania swoich talentów i umiejętności. Wiersze obrazujące ówczesne wydarzenia zostały wyrecytowane przez: Cezarego Pasternaka, Grzegorza Jankowskiego, Katarzynę Kander, Natalię Krześniak, Łukasza i Piotra Rączkowskich, Władysława Miączyńskiego, Zuzannę Lewandowską, Weronikę Małachowską oraz Renatę Oraczewską. Natomiast rozbiory Polski Wioleta Łukasiak, Szymon Feliksiak , Martyna Legucka i Małgorzata Maliszewska zilustrowali w formie pantomimy. Największe wrażenie na zgromadzonych gościach wywarło wykonanie piosenki ,,Rozszumiały się wierzby płaczące’’ przez Wiktora Sobkowiaka przy akompaniamencie akordeonu Mateusza Kołacza.

Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas IB i II B pod opieką wychowawców: Agaty Sobierajewskiej i Jadwigi Żak. Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Swą obecnością zaszczycili nas m.in. Paweł Siennicki - członek Zarządu Powiatu Grójeckiego, przewodniczący Rady Rodziców – Adam Jędrzejczyk oraz goszczący u nas uczniowie i nauczyciele z Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Włoch w ramach projektu Erasmus+.

 

Weronika Krakowiak, Angelika Sztyber, Ewelina Kot

 

LO Grójec


 

Ćwiczenia PSE w LO Grójec

ĆWICZENIA PRAKTYCZNEGO SPRAWDZENIA EWAKUACJI W BUDYNKU LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO 

IM. PIOTRA SKARGI W GRÓJCU

W dniu 26 października 2016 roku o godzinie 13.25. w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu ewakuacji - Praktyczne Sprawdzenie Ewakuacji (PSE).

W ćwiczeniach uczestniczyli: mł. bryg. Adam Sewastianowicz dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej oraz kpt. Grzegorz Michalski zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu oraz zastęp gaśniczy samochodem gaśniczym z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej w Grójcu

W trakcie ćwiczeń ewakuowano z budynku szkoły 305 uczniów oraz 18 pracowników w czasie – 2 minuty 55 sekund. Po sprawdzeniu liczby uczniów i pracowników na zewnątrz budynku w miejscu zbiórki do ewakuacji oraz przekazaniu meldunków dyrektorowi Liceum Zbigniewowi Krawczakowi i przedstawicielom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu, uczniowie powrócili do budynku szkoły. W auli szkoły mł. bryg. Adam Sewastianowicz oraz kpt. Grzegorz Michalski przedstawili prezentacje multimedialną z zakresu ochrony przeciwpożarowej dla uczniów klas pierwszych na temat sposobu reagowania w przypadku zagrożenia pożarowego, zasad postępowania w przypadku ewakuacji oraz sposobu powiadamiania służb ratunkowych. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i wykazali duże zainteresowanie omawianymi zagadnieniami.

Praktyczne Sprawdzenie Ewakuacji (PSE) zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami przeprowadzane jest w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu co najmniej raz w roku szkolnym.

Paweł Malchrowicz

 

LO Grójec


 

Obchody 11 listopada'16 - Grójec

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w GRÓJCU

Dzień 10.11.2016r, zbliża się godzina 16.45. poczty sztandarowe, organizacji paramilitarnych, policji, straży pożarnej i szkół, mających swoją siedzibę w Grójcu, wchodzą do Kościoła pw. „Miłosierdzia Bożego”, by uświetnić swoją obecnością, odprawianą w intencji Ojczyzny Mszę Świętą, odprawianą przez kapelana wojskowego, księdza prałata Stefana KAZULAKA.

Uroczyście, zgodnie z ceremoniałem wojskowym, wprowadzony zostaje, sztandar wojskowy JW. 3411 w asyście kompanii honorowej tej jednostki i pododdziału młodzieży Liceum Wojskowego w Białobrzegach w ubiorach polowych WP.

Tą Mszą Świętą, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczynają się obchody Święta Niepodległości w Grójcu, patronat nad którymi sprawują władze miasta Grójec oraz Dowódca JW. 3411.

W tegorocznych uroczystościach uczestniczyli poseł na sejm ziemi grójeckiej z ramienia PSL Pan Mirosław Maliszewski, radny sejmiku województwa mazowieckiego Pan Leszek Przybytniak oraz liczna grupa przedstawicieli władz samorządowych powiatu oraz gminy i miasta Grójec. Najliczniejszą w powiecie grójeckim (217 członków) organizację zrzeszającą byłych żołnierzy i członków wspierających Związku Weteranów i Rezerwistów WP, reprezentował poczet sztandarowy w składzie: dowódca pocztu - st. bosm. w st.  spocz.  T. Kaczanowski; sztandarowy – kpr. w st. spocz. D. Bladowski i asystujący – st. sierż. rez. L. Dolina. 

Dowódca JW. 3411 płk Andrzej Kozera powitanie uczestników uroczystości z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli, rozpoczął wierszem znanym każdemu dziecku w XX wieku „ Kto ty jesteś?. Polak mały. ….”.

Zaznaczył również rolę polskiej inteligencji, pisarzy, poetów, kościoła i patriotycznych idei wpajanych przez ojców i matki w zachowaniu tożsamości narodowej. Dążenia Polaków (mimo wysiłku zaborców) w sprzyjających warunkach geopolitycznych w Europie, pozwoliło na powstanie i uznanie państwa polskiego w 1918r.

Po mszy, jej uczestnicy, przemaszerowali w ugrupowaniu marszowym, pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dalsza część uroczystości, przebiegła wg ceremoniału wojskowego, w trakcie której odczytano apel poległych w obronie Ojczyzny  i apel poległych pod Smoleńskiem w 2012r. oraz oddano salwę honorową.

 Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Pan Jacek Stolarski w swoim wystąpieniu podkreślił zasługi marszałka Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości przez Polskę a także przedstawił historię mało komu znaną, powstania w Grójcu pomnika ku jego czci  umiejscowionego w parku jego imienia przez osobę, która była skazana za swoje poglądy polityczne przez władze PRL na długoletnie więzienie. Po rehabilitacji jej przez obecny system, osoba ta (nie podano nazwiska) ze zwróconego odszkodowania, ufundowała pomnik społeczeństwu miasta Grójec w osobie wielkiego człowieka XX w dzięki któremu mogliśmy czuć się znowu Polakami.  Burmistrz serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom za udział w tym wielkim Święcie Narodowym obchodzonym na ziemi grójeckiej.

Następnie delegacje: sejmu, sejmiku województwa mazowieckiego, władz samorządowych Starostwa Powiatowego, Gminy i Miasta Grójec, stowarzyszeń paramilitarnych, szkół oraz mieszkańców Grójca, złożyły wieńce i wiązanki.

 Uczniowie Gimnazjum Grójeckiego uświetniły tą uroczystość repertuarem wierszy patriotycznych nagrodzonych gorącymi brawami. Uroczystość zakończyła defilada kompanii honorowej i pododdziału  młodzieży Liceum Wojskowego w Białobrzegach. 

Stanisław Gliński


poczet sztandarowy POG ZWiR WP

 

do uczestników uroczystości z okazji Święta Niepodległości przemawia Burmistrz GiM Grójec Pan Jacek Stolarski.

 

wiązankę od POG ZWiR WP składa delegacja w składzie (od lewej) –  v-ce prezes kol. R. Dalba, prezes ppłk w st. spocz. St. Gliński i ppłk w st. spocz J. Dulny

Nowe ubrania specjalne dla OSP

Nowe ubrania specjalne dla strażaków OSP Grójec

W miesiącu wrzesień br. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Grójcu podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dotację na zakup 14 kompletów ubrań specjalnych typu NOMEX. Obecne na wyposażeniu jednostki stare ubrania, były już w dużym stopniu wyeksploatowane co skutkowało tym, że nie nadawały się już do użytkowania, ponieważ nie spełniały swojego podstawowego zadania, czyli ochrony życia i zdrowia strażaków biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

 

Łączny koszt inwestycji to kwota 27 000,00 zł. Harmonogram rzeczowo finansowy zadania przedstawiał się następująco: 50% kosztów czyli 13 500,00 zł zapłaciła jednostka OSP z własnych środków natomiast drugie 50 % pochodziło z dotacji WFOŚiGW w Warszawie. Obecnie zakupione nowe ubrania zapewniają najwyższy standard komfortu i bezpieczeństwa strażaków przy różnego rodzaju akcjach, co poświadcza uzyskanie przez nie świadectwa dopuszczenia CNBOP. 


Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image