Okolica
 • Kryminałki
 • LGD
 • Sport
 • Stowarzyszenie Warka
 • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Sprzedaż - dom Belsk Duży

Sprzedaż - dom Belsk Duży

DOM NA SPRZEDAŻ Belsk Duży, NOCZNICKIEGO 195 m2 Lokalizacja województwo: mazowieckie, powiat:... Read more...
Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Koło seniora "Familia" w Grójcu

W ramach projektu „Centrum wspierania aktywności lokalnej seniorów” realizowany jest projekt „Inicjatywa Seniorska”, którą podjęliśmy w październiku 2015r.

Pod okiem przeszkolonych w „Akademii Lidera Seniora” koleżanek, zostało zawiązane koło seniora „Familia” przy Bibliotece Publicznej w Grójcu.

Pomysł utworzenia grupy wypłynął z chęci integracji lokalnej społeczności, realizacji własnych zainteresowań, poznania nowych ludzi, a także rozbudzenia inicjatyw społecznych wśród „seniorów” Grójca.

Staramy się o pozyskiwanie środków na zorganizowanie „Andrzejek” i rozwinięcie działalności. Spotykamy się co 2 tygodnie w Bibliotece Publicznej dzięki współpracy z p. Dyrektor – Kingą Majewską.

Zapraszamy wszystkie koleżanki i kolegów do naszego zespołu.

 

Następne spotkanie 24.11.2015 o godz. 10:00.

"future of History" w LO w Grójcu

Future of History” w grójeckim Liceum

W dniach 20 – 25 września 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu odbyło się pierwsze spotkanie uczestników projektu „Future of History” („Przyszłość Historii”). Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus +, zaplanowany na 3 lata i uczestniczą w nim dwie szkoły - nasze Liceum i szkoła z  Holandii. Celem jest wspólne poznawanie historii – w pierwszej części II wojny światowej, w drugiej komunizmu, a trzeciej fal migracji. Produktem końcowym będzie czasopismo redagowane podczas wspólnych spotkań i warsztatów oraz za pośrednictwem platformy internetowej. Uczniowie pracując szukali informacji o holokauście, udziale Polaków w walkach na frontach II wojny światowej, przyczynach wybuchu wojny, sposobach zapobiegania i rozwiązywania konfliktów, przyczynach i konsekwencjach Powstania Warszawskiego oraz udziale Polaków i Holendrów w walkach.

Spotkanie w Liceum rozpoczęło się od prezentacji szkół oraz zajęć integracyjnych. Pierwszego dnia wizyty grupa spotkała się ze Starostą Grójeckim Markiem Ścisłowskim i zastępcą Burmistrza Karolem Biedrzyckim. Po południu uczniowie pracowali nad artykułami do czasopisma – poprzedzone to było krótką prezentacją i wykładem dotyczącymi II wojny światowej oraz udziału Polaków w walkach na jej frontach.

Drugiego dnia uczniowie i nauczyciele mieli okazję spotkać się z kombatantem, członkiem Szarych Szeregów i żołnierzem AK Marianem Kołomańskim, wysłuchać wykładu historyka z IPN dr Pawła Kosińskiego na temat udziału Polaków na frontach II wojny światowej oraz obejrzeć występ szkolnego koła teatralnego dotyczący holokaustu.

Trzeci i czwarty dzień wizyty związany był ze zwiedzaniem Warszawy – począwszy od Muzeum Powstania Warszawskiego, przez Stare Miasto i Zamek Królewski, po Muzeum Żydów Polskich – i poznawaniem naszej historii. Wycieczka do stolicy zakończyła się wizytą w Centrum Kopernika. Ostatniego dnia po ewaluacji i pożegnaniu grupa odleciała do Holandii.

Kolejne spotkanie odbędzie się w czerwcu 2016 roku, a do tego czasu uczniowie będą pisali artykuły, organizowali spotkania i debaty w swoich szkołach i pracowali nad graficzną stroną powstającego czasopisma.

Małgorzata Czacharowska

 

LO Grójec


 

Jesienne kulinarne inspiracje w ZSS Grójec

JESIENNE KULINARNE INSPIRACJE W ZESPOLE SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. KS. J. TWARDOWSKIEGO W GRÓJCU

Jesienne klimaty i chłodniejsza aura zawitały już na dobre.

Jeśli jesień, to w kuchni na pewno dynie. Małe, duże, pstrokate, żółte i pomarańczowe Teraz jest idealny sezon na to pyszne warzywo. Jest nie tylko tanie, ale też zdrowe i pożywne. Zawiera witaminy z grupy B oraz A i C, wapń, fosfor, potas, cynk. Pestki są jeszcze zdrowsze i mają duży wpływ na wygląd naszej cery, paznokci i włosów. To wszystko wiedzą uczniowie ZSS w Grójcu, bo w tygodniu od 19 do 23 października, który upływał w ZSS pod hasłem DYNIOWY TYDZIEŃ – KULINARNE INSPIRACJE, wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami dwoiły się i troiły: piekły, gotowały, smażyły… Tak aby w piątek 23.10 podczas rozstrzygnięcia zaskoczyć potrawami, stoiskiem, oryginalnym przebraniem i tym samym wygrać konkurs - zostać DYNIOWYM KRÓLEM - MISTRZEM KULINARNYM!

Uczniowie okazali się bardzo kreatywni - było mnóstwo różnorodnych smakowitych potraw m.in.: pikantna zupa dyniowa, ogniste gołąbki z dynią, mięsem i ryżem w aksamitnym sosie dyniowym, placuszki dyniowe, dwa rodzaje babeczek: jedne korzenne muffiny, drugie pomarańczowe, gorące bułeczki drożdżowe serwowane z różnymi dżemami dyniowymi, ciasta, ciastka i ciasteczka… i wszystkie te potrawy zawierały w swoich przepisach dynię!

Podczas dwugodzinnego spotkania, jak na prawdziwych targach żywności, uczniowie mogli najpierw degustować potrawy, a potem je kupować za „dyniowe bony”. Przedstawiciele klas prezentowali słownie i rozdawali przepisy na swoje potrawy.

Zabawy było co niemiara, również odrobinę emocji. Każdy przecież w skrytości marzył, żeby przejąć berło i zostać KRÓLEM.

Po przeliczeniu utargów w kasach okazało się, że największą popularnością cieszyły się gorące bułeczki, ciastka i ciasteczka, które sprzedawali uczniowie z trzech klas. To Oni zostali nowymi MISTRZAMI KULINARNYMI, przejmują koronę i berło.

 

ZSS B. Lipińska


 

Refleksje w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II

W rocznicę wyboru św. Jana Pawła II

W dniach gorącej kampanii wyborczej tylko w niewielu mediach – głównie na portalach internetowych - pojawiła się wzmianka o 37. rocznicy wyboru papieża Jana Pawła II.

Tego samego dnia – 16 października 1978 r. Wanda Rutkiewicz jako pierwsza Europejka, trzecia kobieta na świecie i pierwszy w ogóle wspinacz z Polski stanęła na szczycie Mount Everest. Kiedy się spotkali, papież Jan Paweł II powiedział: „Dobry Bóg tak chciał, że oboje tego samego dnia weszliśmy tak wysoko”.

Pamiętam ten wieczór, gdy w radiowych wiadomościach podana została informacja o wyborze krakowskiego kardynała na stolicę św. Piotra. Moja babka – rówieśnica Jana Pawła II – powiedziała wówczas: On jest z pokolenia krakowskich Kolumbów, pięknych czasów dożyłam. Bardzo szybko okazało się, że miała wówczas rację.

Jako dziesięciolatek bardzo boleśnie przeżyłem wieczór 13 maja 1981 roku – dzień zamachu na życie Jana Pawła II. Kilka lat później zdumiony świat patrzył na spotkanie głowy Kościoła katolickiego ze swoim niedoszłym zabójcą.

Gdy w czasie studiów na wydziale teologicznym czytałem encyklikę Jana Pawła II o Bożym Miłosierdziu Dives in misericordia, znalazłem słowa o przebaczającym ojcu, który przywraca godność synowi marnotrawnemu. Uścisk dłoni Ojca Świętego i Ali Agcy to nic innego jak przywrócenie godności zagubionemu synowi – to realizacja tego, o czym pół roku przed zamachem nauczał Jan Paweł II

Błogosławiony czy święty, to nie tylko – jak mówił papież Paweł VI - obywatel nieba, to także wzór do naśladowania. Potrzebujemy, zatem refleksji nad życiem Jana Pawła II. Niestety grozi nam spłaszczanie, banalizowanie postaci świętego. Przed laty - tuż po ogłoszeniu informacji o beatyfikacji stacje telewizyjne przypominały papieskie wspomnienia o kremówkach. Niestety tylko niewielu dziennikarzy zdobyło się wówczas na refleksję o jego nauczaniu. A był to człowiek dialogu. Tego konstruktywnego dialogu w życiu społecznym potrzebujemy. Niestety my Polacy mamy skłonność do łączenia naszej narodowej traumy ze słowami o jedności. Słowa te okazują się tylko czasowym stłumieniem tego, co jest naszym narodowym czy społecznym problemem.

Tak było po śmierci Jana Pawła II. Wszyscy po kolei deklarowali, że są z pokolenia JP2. Kilka tygodni później konflikty powróciły. Podobnie było po katastrofie smoleńskiej. Wszyscy deklarowali potrzebę narodowego pojednania. Następne tygodnie pokazały, że są to słowa bez pokrycia.

5 grudnia 2014 r. Sejm RP uchwalił, że rok 2015 będzie Rokiem Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę "w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata". W uchwale posłowie przypomnieli również, że w kwietniu 2015 r. przypada 10. rocznica śmierci i pierwsza rocznica kanonizacji "wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II".

Niektórzy mieli nadzieję, że beatyfikacja a potem kanonizacja Jana Pawła II wpłynie na poziom wzajemnych relacji elity politycznej w Polsce. Niestety zawiedli się.

I jeszcze jedna myśl – św. Jan Paweł II był chyba jedną z niewielu osób publicznych, które odważyły się otwarcie okazywać cierpienie. Czynił to w świecie nakierowanym na sukces, w którym cierpienie jest ukrywane i ukazywane jako porażka. Jego umęczoną, naznaczoną cierpieniem twarz obserwowali zgromadzeni wierni i miliony telewidzów. I w tym niezwykłym, jedynym w swoim rodzaju stosunku Papieża do cierpienia, leżała w dużej mierze tajemnica jego sukcesu. Nie był bowiem świadkiem o charakterze monumentalnym, pomnikowym, lecz nie bał się ukazać jako ktoś cierpiący i zarazem kochający. Jego cierpienie przemawiało silniej niż niejedna homilia, niejedno publiczne nauczanie.

 

Marcin Grzędowski


 

Symbole Światowych Dni Młodzieży w Grójcu

Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży to jeden z najważniejszych momentów duchowego przygotowania do spotkania młodych z Ojcem Świętym Franciszkiem. Krzyż Światowych Dni Młodzieży i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani od 3 kwietnia 2014 r. odwiedzają polskie parafie, szkoły, uczelnie, szpitale, ośrodki wychowawcze, a nawet więzienia. Znaki te przybyły do naszego miasta w czwartek 22 października o godz. 17.30. Był to dzień szczególny dla młodzieży z Grójca i ościennych parafii - Jasieńca, Lewiczyna, Belska, Worowa, Jeziórki i Lesznowoli.

Pierwszą grójecką stacją peregrynacji był kościół św. Mikołaja Biskupa. Po wprowadzeniu symboli do świątyni w ich rolę i znaczenie przedstawił ks. Tomasz Zaparty z Diecezjalnego Centrum ŚDM. Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu grójeckiego ks. Stefan Kazulak. Homilię wygłosił ks. Kamil Falkowski. Przedmiotem rozważań był fragment Ewangelii, który Jan Paweł II często przytaczał na spotkaniu z młodymi – Nauczycielu dobry, co mam czynić, żeby osiągnąć życie wieczne? Dziś pytanie może brzmieć: Nauczycielu dobry, co mam zrobić, żeby moje życie było fajne i miało sens. Drugą ważną myślą było zdanie: myśl miłość za hajs to nie miłość. Sformułowanie to zapisał ktoś z młodych ludzi na murku koło grójeckiego gimnazjum i właśnie ono stało się inspiracją do refleksji nad sensem życia.

Po mszy świętej rozpoczął się koncert ewangelizacyjny zespołu Wielka Tajemnica. Ten siedmioosobowy zespół założony przez Witka Ślendakowskiego śpiewem i muzyką opowiada , czym są tajemnice wiary. Wielkie tajemnice – tajemnice przyjaźni Boga i człowieka, tajemnice Jego niepojętej miłości, tajemnice sakramentów. Utwory, które są próbą zgłębienia tych tajemnic, wyrażają przemyślenia, doświadczenia i uczucia, które towarzyszą chyba każdemu, kto poszukuje Boga, kto poszukuje miłości, prawdy, pokoju, kto w jakiś sposób chce odnaleźć właściwą drogę, kto pragnie być po prostu szczęśliwy– czytamy na stronie internetowej zespołu.

Usłyszeliśmy muzyczne interpretacje Psalmu 108 Gotowe jest serce moje, fragmenty Wyznań św. Augustyna oraz utwory autorstwa Moniki Galbarczyk: Panie jak wielka twa miłość, Ty jesteś Panie całą nadzieją moją, Popłyniemy barka twoją, Wielka Tajemnica, Ofiaruję chleb i wino, Wszyscy słudzy Jezusa.

O godz. 20.00 Krzyż i Ikona w blasku pochodni i ze śpiewem zostały przeniesione przez do kościoła Miłosierdzia Bożego. Symbole Światowych Dni Młodzieży ponieśli na swoich ramionach harcerze, ministranci i gimnazjaliści. Flagi wielu państw stały się zapowiedzią międzynarodowego spotkania.

O godz. 21 młodzież z Lewiczyna poprowadziła Apel Jasnogórski. Po modlitwie za ojczyznę rozpoczęła się adoracja krzyża i nocne czuwanie. W piątek rano symbole Światowych Dni Młodzieży wyruszyły do pobliskiego Tarczyna.

Nawiedzenie znaków spotkań młodych z papieżem dla wielu osób było szczególnym przeżyciem. Kilku uczestników zechciało podzielić się swoimi refleksjami:

- Wiedziałem, że będzie to wydarzenie doniosłe, bogactwo doświadczeń przerosło jednak moje wyobrażenie. Dla mnie jest to dowód, że Bóg działa w świecie – powiedziała Anna - jedna z uczestniczek czuwania.

- Niosłem flagę hiszpańską – czuję wspólnotę – niedługo będzie spotkanie młodych z całego świata z papieżem to bardzo fajnie – stwierdził Kuba.

- Po raz drugi uczestniczę w spotkaniu młodzieży, na którym obecny jest Krzyż ofiarowany przez papieża – mówi pan Andrzej - byłem na Światowych Dniach Młodzieży w Częstochowie w 1991 r. Wieczorem gdy przybył Jan Paweł II byłem bardzo blisko ołtarza, w pierwszy sektorze obok franciszkanów z Włoch. Pamiętam mieli takie habity w stalowym kolorze. Wtedy obok krzyża była biblia a zamiast obrazu rzymskiego była kopie obrazu Czarnej Madonny. Dziś przyszedłem z synem i córką i patrzę ze wzruszeniem na ten sam krzyż. Lata mijają, a młodzi – jak mówił do nas Jan Paweł II - są nadzieją.

- To wielka radość z tych symboli. Bardzo się cieszę, że papież przyjedzie do Polski – jak umarł Jan Paweł II to byłem jeszcze w przedszkolu. Tato mi opowiadał o spotkaniu w Częstochowie. Teraz chcę pojechać na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem do Krakowa – mówi Tomasz, syn pana Andrzeja.

- To dla cudowne przeżycie. Już czuję bliskość Światowych Dni Młodzieży dzięki tym symbolom i aż bym chciał żeby one już u nas zostały – mówi Monika, córka pana Andrzeja.

- Nie ma takiego słowa, które by to określiło jak się dzisiaj czuję. Widziałem te symbole w telewizji podczas Światowych Dni Młodzieży w Brazylii, ale moim marzeniem było ich dotknąć. I to jest niesamowite, że podczas peregrynacji mogłem nie tylko dotknąć ich, pomodlić się, ale też ucałować – mówi Mariusz.

XXXI Światowe Dni Młodzieży odbędą się w ostatniej dekadzie lipca przyszłego roku. Będą miały wymiar dwuetapowy. Pierwszy z nich to Dni w Diecezjach (20 - 25 lipca), kiedy młodzież przebywa na terenie całego kraju, który jest gospodarzem spotkania. Jest to czas na wzajemne poznanie, integrację, poznanie kultury i topografii danego regionu. Druga to pobyt młodzieży w Krakowie (26-31 lipca) i spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Nie zabraknie na nim także młodzieży z Grójca.

 

Marcin Grzędowski


 

Jubileusz 75-lecia ZSP w Grójcu

W życiu każdego człowieka, jak i każdej zbiorowości są chwile,

wobec których nie można przejść obojętnie,

momenty wyjątkowe, skłaniające do refleksji i przemyśleń…

Na takie chwile czeka się latami i równie długo wspomina.

1940 – 2015

Jubileusz 75 – lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu

14 października 2015 r. społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu obchodziła 75–tą rocznicę powstania szkoły. Obchody Jubileuszu rozpoczęły się o godzinie 9.00 uroczystą Mszą Świętą w kościele p.w. św. Mikołaja w Grójcu, którą celebrowali ks. kan. Zbigniew Suchecki, Proboszcz parafii p.w. św. Mikołaja i ks. Paweł Kulpiński.

Następnie zebrani udali się do budynku ZSP, gdzie miał miejsce dalszy ciąg uroczystości. Jako pierwsza zabrała głos pani Dyrektor Dorota Skalińska, która przywitała zebranych gości, wśród których znaleźli się Posłowie na Sejm Rzeczypospolitej - pan Mirosław Maliszewski i pan Marek Suski, przedstawicielka wicemarszałka Senatu, pana Stanisława Karczewskiego, pani Weronika Piwarska, przedstawicielka Mazowieckiego Kuratora Oświaty - pani Teresa Traczyk, ks. kan. Zbigniew Suchecki, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Grójcu, zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, pan Karol Biedrzycki, dyrektorzy Szkół i instytucji z terenu Grójca i Powiatu Grójeckiego, przedstawiciele służb mundurowych, emerytowani nauczyciele i pracownicy Szkoły. Szczególnie serdeczne słowa powitania skierowała do przedstawicieli patrona szkoły – Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec.

Po uroczystym powitaniu Gości p. Dyrektor w kilku zdaniach przypomniała bogatą i niejednokrotnie trudną historię Szkoły. Początek jej istnienia przypadał na lata okupacji hitlerowskiej. 17 września 1940 roku powstała „Prywatna Koedukacyjna Szkoła Handlowa Józefa Świątkowskiego”. W ciągu kolejnych lat istnienia, Szkoła wielokrotnie zmieniała nazwę i specjalności kształcenia, a także siedzibę. W 1963 roku rozpoczęto budowę obecnego budynku szkolnego, którą ukończono w 1965 roku. Zakończenie tej inwestycji możliwe było dzięki wielkiemu zaangażowaniu i poświęceniu ówczesnego Dyrektora – Zygmunta Nowaka. Uporządkowanie terenu szkoły, wybudowanie stadionu i ogrodzenie terenu było możliwe dzięki olbrzymiemu wkładowi finansowemu mieszkańców miasta, rodziców oraz rady pedagogicznej.

Patronem Szkoły początkowo był Marian Jaworski, a od 23 marca 1991 roku Szkoła nosi chlubne imię Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec.

Przez 75 lat Szkołę prowadzili Dyrektorzy:

 • Józef Świątkowski 1940 – 1953

 • Oskar Pilarek 4 miesiące 1953

 • Kazimierz Lewkowski 1953 – IX. 1956

 • Jan Ardatiew 1956 – 1961

 • Zygmunt Nowak 1961 – IV. 1972

 • Tadeusz Piwoński IV – VIII. 1972

 • Marian Pękacki IX. 1972 – 1983

 • Tadeusz Głębocki 1983 – 1985

 • Józef Radkiewicz 1985 – 2002

 • Anna Górska 2002 – 2013

 • Dorota Skalińska 2013 – nadal.

Następnie pani Dyrektor oddała głos zaproszonym Gościom, którzy w wielu uroczystych i ciepłych słowach zwracali się do zebranych. Doceniając rolę, jaką pełni Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w środowisku lokalnym, przekazywali najlepsze życzenia społeczności szkolnej,  niektórzy zaś z dumą i rozrzewnieniem wspominali lata spędzone w tej szkole. Głos kolejno zabierali: p. poseł Mirosław Maliszewski, p. poseł Marek Suski, p. Weronika Piwarska, p. Janusz Karbowiak - przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego, p. Paweł Siennicki - członek Zarządu Powiatu Grójeckiego, p. Karol Biedrzycki, p. Teresa Traczyk, p. Józef Radkiewicz - były dyrektor Szkoły, p. Bohdan Czacharowski - były wicedyrektor Szkoły, p. Barbara Wołukanis - przewodnicząca Rady Rodziców, Mateusz Marlikowski - przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Grójec, p. Zbigniew Krawczak - dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu, p. Piotr W. Kurek - członek Prezydium Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Po oficjalnych przemówieniach nastąpiło wręczenie nagród Starosty i Dyrektora Szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Kolejnym punktem uroczystości była przygotowana przez p.  Krzysztofa Karwana i p. Zbigniewa Gołębiewskiego prezentacja pokazująca Szkołę dawniej i dziś, którą przedstawiła i omówiła prowadząca całą uroczystość p. Ewa Sujecka.

Wszyscy zebrani mieli okazję obejrzeć program słowno – muzyczny w wykonaniu młodzieży naszej Szkoły, przygotowany pod kierunkiem pani Marioli Skucińskiej. Widzowie mogli zobaczyć jakim przemianom uległa szkoła i uczniowie na przestrzeni lat, począwszy od czasów okupacji po współczesność. Szczególne podziękowania należą się pani Barbarze Lipskiej za przygotowanie pięknej, jubileuszowej dekoracji.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zwiedzanie Szkoły oraz obejrzenie przygotowanych przez p. Kalinę Skarzyńską i Ewę Sujecką wystaw i starych Kronik. Wielu wzruszeń dostarczyły rozmowy z nauczycielami, dawnymi kolegami i koleżankami oraz wspólne oglądanie starych fotografii. Wracały wspomnienia dawnych lat zapisane na kartach Kronik, tych najpiękniejszych, które na zawsze zostają w pamięci. Jak mawiał Cyprian Kamil Norwid „Trzeba koniecznie pamiętać, skąd się wyszło”.

Po zwiedzaniu Szkoły uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na tort jubileuszowy do świetlicy szkolnej. Było to okazją do dalszych rozmów i snucia wspomnień z dawnych lat. Bardzo wzruszające okazały się rozmowy z Żołnierzami Armii Krajowej – to żywa i niezwykła lekcja historii. Nasza Szkoła pielęgnuje ich chlubne tradycje, a naszą powinnością jest przekazywać je kolejnym pokoleniom. Mottem Szkoły, która na dzień dzisiejszy wykształciła około 14 000 absolwentów, są słowa:

Ale nie depczcie przeszłości ołtarzy,

choć macie sami doskonalsze wnieść.

Na nich się jeszcze święty ogień żarzy

i miłość ludzka stoi tam na straży,

a wy winniście im cześć!

Kalina Skarzyńska, Ewa Sujecka

 

     

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image