Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Dom na sprzedaż - Jasieniec

Dom na sprzedaż - Jasieniec

Do sprzedania dom w Jasieńcu 75m2 Więcej informacji w linku poniżej link do ogłoszenia Read more...

Mieszkanie w centrum - sprzedam

• Sprzedam bezpośrednio mieszkanie 51 m2 Grójec Centrum c. 195 tys. t. 662089300 Read more...

Dom z gruntem - Żyrów

• Sprzedam dom z zabudowaniami wraz z gruntem o powierzchni 14,01 ha w miejscowości Żyrów woj.... Read more...

Działka pod zabudowę

Działkę pod zabudowę jednorodzinną i bliźniaczą od 1,5 ha do 5-6 ha jest opracowywany plan zagospodarowania... Read more...

Wynajmę mieszkanie - os. Centrum

• Wynajmę mieszkanie 2 pokojowe umeblowane na os. Centrum, 2 piętro tel. 695 433 618 Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Wizyta uczniów grójeckiego LO w Szwecji

BEZPIECZNY INTERNET DLA WSZYSTKICH”

wizyta uczniów grójeckiego L.O. im. P.Skargi w Szwecji w ramach programu Erasmus+

Szwecja - dziewięciomilionowy kraj najczęściej kojarzony z łosiem lub reniferem, Sztokholmem oraz typową zabudową, to miejsce kolejnej wizyty uczniów i nauczycieli L.O. im. P. Skargi w Grójcu w ramach programu Earsmus+ .

 

W dniach 12-18 kwietnia delegacja szkolna, wraz z uczniami z Grecji, Norwegii, Austrii i Szwecji, brała udział w projekcie pt. "Safe Internet For All" (Bezpieczny Internet Dla Wszystkich). Wspomniana wizyta dotyczyła głównie stosowania zabezpieczeń w sieci w celu uniknięcia przykrych konsekwencji.

 

Podczas poprzednich wizyt w Austrii i Norwegii uczniowie uczyli się jak walczyć z uzależnieniami internetowymi oraz jak przeciwdziałać problemom zdrowotnych z tym związanych. Produktem końcowym wizyty były prezentacje i filmy na temat wybranych zagadnień.

Uczniowie, przygotowując się do ostatniej wizyty, czerpali doświadczenie z materiałów ogólnodostępnych oraz opierali swe przemyślenia na własnych przeżyciach. Prezentacje w Muzeum Techniki w Sztokholmie oraz w Centrum "Innovatum" w Trollhattan były wartościową lekcją na temat wykorzystania internetu, a wspólne zajęcia integracyjne oraz przygotowanie prezentacji wzbogaciło wiedzę na temat systemu edukacji oraz sposobu nauczania w Szwecji .

 

 

Dzięki zakwaterowaniu u rodzin szwedzkich w miejscowości Vanersborg uczniowie L.O. mogli bliżej poznać jak wygląda ich codzienne życie oraz mogli się bliżej integrować ze swymi rówieśnikami z innego kraju. Uprzejmość rodzin goszczących oraz intensywny program wizyty będą z pewnością cennym doświadczeniem życiowym, którym uczniowie chcieliby się podzielić z innymi.

 

Zapraszamy do zapoznania się z radami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z internetu, prezentacjami multimedialnymi oraz wrażeniami z wizyt na stronie projektu: www.sifaplus.eu, lub na stronie szkoły: www.logrojec.pl w zakładce Erasmus+ .

 


Paweł Pośnik
koordynator projektu


 

Dzień otwarty - Liceum Ogólnokształcące Grójec

Dzień otwarty w grójeckim Liceum

26 marca 2015 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu odbył się dzień otwarty dla gimnazjalistów. Jak co roku młodzi ludzie kończący gimnazjum stają przed trudnym wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. W to czwartkowe popołudnie licznie odwiedzili naszą szkołę, by zapoznać się z jej ofertą i dokonać właściwego wyboru. Spotkanie zaczęło się w szkolnej auli. Dyrekcja i samorząd uczniowski podkreślali atuty szkoły: jej ponad 100 – letnią tradycję, wysoki poziom kształcenia, 100 % zdawalność egzaminu maturalnego otwierającego szanse studiowania na najlepszych polskich uczelniach, wgląd w oceny i frekwencję dzięki bezpłatnemu dziennikowi elektronicznemu oraz dogodną lokalizację.

Po spotkaniu w auli gimnazjaliści zostali zaproszeni na spacer po szkole. Nauczyciele i uczniowie prezentowali pracownie, które wyposażone są w laptopy z podłączeniem do Internetu, projektory, tablice interaktywne i sprzęt audiowizualny. W szkole mamy bibliotekę, czytelnię oraz Centrum Multimedialne, posiadamy dwie duże sale gimnastyczne, siłownię, a także boisko wielofunkcyjne. Do dyspozycji uczniów jest klub uczniowski, barek szkolny oraz radiowęzeł. 

Na rok szkolny 2015/2014 proponujemy gimnazjalistom 7 klas:

Klasa 1a to klasa humanistyczna z rozszerzonymi przedmiotami – j. polski, historia, j. angielski i zwiększoną liczbą godzin drugiego języka, czyli niemieckiego lub rosyjskiego;

Klasa 1b to klasa, w której rozszerzonymi przedmiotami będą matematyka, geografia i j. angielski i zwiększona liczba godzin drugiego języka, czyli niemieckiego lub rosyjskiego;

Klasa 1c jest również klasą humanistyczną dla uczniów o zainteresowaniach teatralno – artystycznych, z rozszerzonymi przedmiotami – historia i wos oraz edukacją kulturalną, jako przedmiot uzupełniający; 

Klasa 1d to klasa dla przyszłych menadżerów, z rozszerzonymi przedmiotami – matematyka, historia i geografia; 

Klasa 1e jest klasą dla przyszłych lekarzy z rozszerzonymi – biologią i chemią, a przedmiotem uzupełniającym będzie matematyka i fizyka dla medycyny 

Klasa 1f to klasa dla inżynierów i informatyków, rozszerzonymi przedmiotami są: matematyka, fizyka i informatyka; 

Klasa 1g to klasa również dla lekarzy – rozszerzone przedmioty to biologia, matematyka i j. angielski.

Nasze Liceum jest najbardziej prestiżową szkołą w regionie, a uczniowie mogą nie tylko rozwijać swoje indywidualne zainteresowania, kształtować umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, uczestniczyć w projektach krajowych i międzynarodowych, programach edukacyjnych, olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych odnosząc liczne sukcesy, uwrażliwiać na problemy drugiego człowiek – działając w wolontariacie, kołach PCK, lub jako honorowi dawcy krwi, ale także kształtować umiejętności obywatelskie oraz rozwijać liczne talenty. 

Sukcesem naszego Liceum jest również tytuł „ Srebrnej Szkoły 2015 roku” w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPETYWY.

 Wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mateusz Marlikowski do swoich młodszych koleżanek i kolegów powiedział „ Moi drodzy, nie będę ukrywał - to nie jest łatwa szkoła. Jest natomiast bardzo dobra dla ludzi z ambicjami, którzy chcą coś osiągnąć w życiu. Mówię to również ze swojego doświadczenia. Nie jestem uczniem wybitnym, ale TO Liceum pozwoliło mi naprawdę rozwinąć skrzydła i prowadzić działania integrujące całą społeczność lokalną”… „Gimnazjaliści mam nadzieję, że po wakacjach będę miał okazję zobaczyć wielu z Was na korytarzach naszej szkoły.”

Gimnazjalisto PAMIĘTAJ: dokonaj właściwego wyboru dołącz do nas i zostań uczniem Górki. 

Małgorzata Czacharowska

LO Grójec

Święto Patrona w LO w Grójcu

 „Przeszłość to jest dziś, tylko cokolwiek dalej”

 Kwiecień to dla Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu szczególny czas, bowiem co roku, około jedenastego dnia tego miesiąca w szkole odbywa się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Szkoły. Tak też stało się 13 kwietnia bieżącego roku.

Akademia rozpoczęła się wystąpieniem Pani Wicedyrektor – Małgorzaty Czacharowskiej, która przywitała przybyłych gości oraz krótko przybliżyła zgromadzonym rys historyczny związany z funkcjonowaniem Liceum na przestrzeni ostatniego wieku. Na tegorocznej uroczystości w murach naszej Szkoły mieliśmy zaszczyt gościć: Starostę Grójeckiego – pana Marka Ścisłowskiego, Członka Zarządu Powiatu Grójeckiego – pana Pawła Siennickiego, Naczelnika Wydziału Edukacji – pana Jana Traczyka, Burmistrza Gminy i Miasta Grójec – pana Jacka Stolarskiego, Proboszcza Parafii Św. Mikołaja w Grójcu – Ks. Zbigniewa Sucheckiego, Dyrektor ZSP Grójec – panią Dorotę Skalińską, Dyrektor PSP nr 3 im. Ks. Piotra Skargi w Grójcu – panią Beatę Górecką oraz Społeczność szkolną Szkoły Podstawowej nr 3 i naszego Liceum.

Młodzież przybliżyła gościom postać księdza Piotra Skargi – wybitnego kaznodziei, jezuity, który przez całe swoje życie na pierwszym miejscu stawiał dobro bliźnich oraz nieustannie nakłaniał ludzi do troski o ojczyznę. Skarga przestrzegał, że kraj pozostawiony sam  sobie upada, co zaznaczał w słynnych ,,Kazaniach sejmowych'' motywem tonącego statku oraz ojczyzny jako matki. Przedstawienie zostało wykonane na wysokim poziomie. Obfitowało w ciekawe dialogi, przejmującą oprawę muzyczną i słowo poetyckie, które dopełniła piękna scenografia.

Okazało się, że aby dobrze przedstawić osobę Piotra Skargi wcale nie trzeba ''zakładać sutanny'' i poprzez stroje przenosić się do epoki renesansu. Młodzi ''aktorzy'' zdecydowali się na nadanie akademii nieco współcześniejszej formy, by połączyć przeszłość z teraźniejszością. Scenariusz apelu oparty był na spotkaniu młodzieży przygotowującej projekt na zajęcia. Temat przewodni brzmiał: ,, Czasy się zmieniają, ale ludzie nie''. Uczniowie znaleźli interesujące fragmenty kazań księdza Piotra oraz wiele utworów, które doskonale odzwierciedlały sytuację społeczno-polityczną, zarówno w czasach Skargi, jak i współcześnie. W celu uczynienia projektu bardziej zajmującym wykorzystali prezentację multimedialną. Udowodnili, że wartości głoszone przez Patrona Szkoły pomimo upływu czasu wciąż są aktualne i niezwykle potrzebne.

Na scenie, widzowie mogli zobaczyć: Milenę Kołodziejczyk, Piotra Grotka, Dominika Kryczkę, Natalię Kozłowską, Patryka Łukucia, Kubę Brzezińskiego, Gabrysię Grabowską. Jednak szczególną uwagę zwróciła uczennica klasy IIB – Żaneta Chmielewiec, której ciepły głos oraz ogromny talent wielokrotnie nagradzany na konkursach recytatorskich, mogła usłyszeć publiczność. Wyśmienite umiejętności w tej dziedzinie pokazał także Dominik Sobczyński, który z biegłością oraz przejęciem przytaczał kolejne fragmenty ,,Kazań sejmowych''.  Liceum to miejsce pełne różnorodnych talentów, które na akademii mogły zostać ujawnione. Wyjątkowe zdolności, tym razem wokalne, pokazała Olga Lipińska, dziewczyna o niepowtarzalnym głosie, doskonale brzmiącym w prezentowanych utworach. Nie mniejszą muzykalność zaprezentowała także Natalia Kozłowska. Dziewczyny śpiewały głównie w duecie, któremu towarzyszył chór szkolny oraz akompaniatorzy: Cyprian Bobrowski, Bartłomiej Krawczyk oraz Maciej Rosłoniec. Apel zakończył Pan Dyrektor – Zbigniew Krawczak, który na podsumowanie przytoczył cytat: ,, Kto ojczyźnie swej służy, sam sobie służy.''

Akademia przygotowana została przez klasy IIAn, IIAr oraz IIB pod kierownictwem:  pani Grażyny Moskal i pani Agaty Sobierajewskiej  oraz chór szkolny pod batutą pani Magdaleny Skassy. Występującym serdecznie gratulujemy, natomiast do wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu przedstawienia, zatem osób przygotowujących oprawę słowną, muzyczną oraz dekoracje, kierujemy podziękowania i wyrazy uznania.

Kinga Sierakowska, uczennica klasy IIB

LO Grójec

Sukcesy biegacza z Grójca

Sukcesy biegacza z Grójca

W dniu 28 lutego w Toruniu rozegrane zostały XXIV Halowe Mistrzostwa Weteranów Lekkiej Atletyki. W kategorii zawodników 70-letnich reprezentujący Grójec – Bohdan Czacharowski zdobył dwa tytuły wicemistrza Polski i srebrne medale w biegach na 400 metrów i 3000 metrów oraz 3 miejsce i zdobył brązowy medal w biegu na 800 metrów. Gratulujemy naszemu zawodnikowi i życzymy wielu jeszcze sportowych sukcesów.


 

Święta Wielkanocne z OSP Grójec

Święta Wielkanocne to czas, w którym można doświadczyć obecności strażaków nie tylko w wymiarze społecznym ale także i religijnym. Zobaczyć można ich, nie tylko podczas akcji pożarniczych ale również pełniących warte honorową przy grobie Pana Jezusa. 

Tak było również i w tym roku. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w Grójcu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę tradycyjnie oprócz gotowości do działań ratowniczo - gaśniczych pełnili wartę honorową przy grobie Pana Jezusa w kościele św. Mikołaja w Grójcu. 

Z-ca Naczelnika OSP Grójec

Michał Maroszek


 

Uczniowie LO Grójec na Słowacji


WIZYTA UCZNIÓW L.O. GRÓJEC W SŁOWACJI W RAMACH PROGRAMU COMENIUS „STEPS TOWARDS  A EUROPE WITHOUT BORDERS”

Bratysława, stolica Słowacji, była miejscem międzynarodowego spotkania grupy uczniów i nauczycieli biorących udział w projekcie Comenius na lata 2013-2015 „Through Small Steps to Giant Leaps”. Liceum Ogólnokształcące im., P.Skargi w Grójcu, koordynatora projektu, reprezentowała sześcioosobowa delegacja. Po pięciu kolejnych spotkaniach w Polsce, Portugalii i Hiszpanii, Niemczech i Grecji gospodarzem kolejnej wizyty była szkoła pedagogiczna w Bratysławie. Wizyta odbyła się w dniach 18 – 24 stycznia 2015r.

 Tak jak poprzednio, jej celem było przybliżenie znajomości różnych aspektów kulturoznawczych krajów współpracujących ze sobą: Polski, Słowacji, Węgier, Łotwy, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji, Grecji i Turcji, a także propagowanie postawy aktywnego obywatela. 

         

Głównym tematem omawianym podczas spotkania były prawa człowieka. Uczniowie prezentowali instytucje działające lokalnie na rzecz innych ludzi. Grupa z Polski przybliżyła zasady i cele funkcjonowania następujących placówek: Strzeżonego Ośrodka dla Uchodźców w Lesznowoli,  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jurkach oraz Zespołu Szkół Specjalnych im. Ks. J. Twardowskiego w Grójcu. Kolejne prezentacje dotyczyły współczesnych przypadków łamania praw człowieka i sugestii jak unikać podobnych sytuacji. Uczniowie brali również udział w warsztatach edukacyjnych albo wcielając się w rolę osób niepełnosprawnych, albo ucząc się jak pracować z takimi osobami. 


 Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia wystawy na temat postaci historycznych ze wszystkich krajów partnerskich, które brały udział w walce o prawa człowieka. Informacje na ten temat były przygotowane przez uczniów przed datą wizyty. Duża porcję wiedzy dostarczył także wykład na temat czasów komunizmu w Słowacji w latach 70 i 80-tych oraz wizyta w bunkrach Petrzalka i przy Bramie Wolności.


    

Koncert przygotowany przez uczniów ze szkoły w Słowacji oraz zaproszonych gości, zespołu muzycznego składającego się z uczniów niepełnosprawnych, zrobił na wszystkich duże wrażenie. Oprócz warsztatów uczniowie mogli poznać bliżej kulturę słowacką oraz nawiązywać przyjaźnie podczas zajęć integracyjnych oraz wycieczek, m.in. po Bratysławie i do Dubravki.  

    

Obecnie uczniowie z liceum grójeckiego przygotowują się do wizyty na Węgrzech w czerwcu 2015r.  

Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej projektu: http://comenius.logrojec.pl

Więcej na temat projektu można też dowiedzieć się na stronie szkoły: www.logrojec.pl w zakładce „Comenius”.

 

Paweł Pośnik 

 

koordynator projektu

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image