Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Dom na sprzedaż - Jasieniec

Dom na sprzedaż - Jasieniec

Do sprzedania dom w Jasieńcu 75m2 Więcej informacji w linku poniżej link do ogłoszenia Read more...

Mieszkanie w centrum - sprzedam

• Sprzedam bezpośrednio mieszkanie 51 m2 Grójec Centrum c. 195 tys. t. 662089300 Read more...

Dom z gruntem - Żyrów

• Sprzedam dom z zabudowaniami wraz z gruntem o powierzchni 14,01 ha w miejscowości Żyrów woj.... Read more...

Działka pod zabudowę

Działkę pod zabudowę jednorodzinną i bliźniaczą od 1,5 ha do 5-6 ha jest opracowywany plan zagospodarowania... Read more...

Wynajmę mieszkanie - os. Centrum

• Wynajmę mieszkanie 2 pokojowe umeblowane na os. Centrum, 2 piętro tel. 695 433 618 Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie z W. Fangorem w Areszcie

O niezwykłości sztuki, w zwykłych słowach, w nietypowym miejscu…czyli prof. Wojciech Fangor w Areszcie Śledczym w Grójcu

21 października 2014 r. prof. Wojciech Fangor (92 lata) , jeden z najwybitniejszych polskich malarzy światowej sławy (po powrocie z USA zamieszkał na Ziemi Grójeckiej) pojawił się w Areszcie Śledczym w Grójcu i opowiadał osadzonym o sobie i swojej sztuce.

Spotkanie zorganizował ppor. Arkadiusz Wencel w ramach programu resocjalizacji. Sobie tylko znanymi sposobami udaje mu się ściągać na spotkania z osadzonymi wielu ciekawych ludzi znanych z pierwszych stron gazet. Do tej pory to byli głównie sportowcy i muzycy. Pierwszy raz pojawił się malarz i to tak wysokiej klasy. Dyskusja na temat sztuki w tym miejscu to był bardzo oryginalny pomysł. Pomimo pewnych obaw czy temat chwyci, spotkanie okazało się strzałem w dziesiątkę i z zaplanowanej godziny zrobiły się dwie.

Najpierw odbyła się prezentacja multimedialna obrazów z różnych okresów z komentarzem na żywo, a następnie artysta odpowiadał na pytania skazanych. O złożonych sprawach związanych ze sztuką i twórczością Wojciech Fangor mówił prostym językiem, wzbudzając zainteresowanie słuchaczy. Przekazał im np. prostą definicję malarstwa: „Malarstwo to komunikacja, to przekazywanie informacji, nie tylko na zewnątrz ale także dla samego siebie”. Mówił o tym kto zostaje artystą. „Dzieci od 3 czy 4 roku życia lubią rysować i malować, a gdy zaczynają dojrzewać przestają. Te dzieci, które nie przestają zostają artystami.”

Opowiadał nie tylko o historii własnych obrazów ale poruszał bardziej skomplikowane zagadnienia. Mówił o tym jak rysując czy malując, człowiek opanowuje niezrozumiały świat zewnętrzny i łagodzi swoje niepokoje wewnętrzne czy lęki. Czynili to już ludzie pierwotni 17 tys. lat temu malując wizerunki zwierząt w jaskini Lascaux we Francji. Sprowokowany pytaniem o wyrażaniu emocji poprzez malowanie, mówił o tym wyrażaniu emocji z jednej strony ale też o ich opanowywaniu w bardziej racjonalny sposób: „Jeżeli czuję lęk czy zagrożenie przed czymś nieznanym, to jak to narysuję, to wtedy to opanowuję, jakby udomawiam, łagodzę działanie, zaczynam rozumieć, zaczynam nad tym panować…”Mówił też o terapeutycznym znaczeniu sztuki podając przykład własnego obrazu „Rozstrzelanie”, po namalowaniu którego wyleczył się z leków i traumy związanej z koszmarami okupacji niemieckiej.

Na koniec malarz złożył autografy na swoich zdjęciach, które otrzymali na pamiątkę wszyscy biorący udział w spotkaniu oraz na prośbę jednego ze skazanych ocenił jego obrazy malowane w celi i udzielił mu fachowych wskazówek.

W spotkaniu też wziął udział artysta fotografik Bogdan Sarwiński, pokazując zdjęcia dokumentujące twórczość Wojciecha Fangora i prezentując album FANGORMAGORIE (www.fangormagorie.pl), którego kilka egzemplarzy przekazał do biblioteki.

 

Zdjęcia i tekst: Bogdan Sarwiński


 

Dzień sportu w Lesznowoli

Każdy powie: „Sport to zdrowie”.

Tak również mówią wszyscy uczniowie PSP w Lesznowoli i na słowach się nie kończy.

2 października zainaugurowano ROK SPORTU SZKOLNEGO

Klasy młodsze uczestniczyły w licznych konkursach, a starsi rozegrali mecz piłki nożnej.

Odbyły się też konkurencje sprawnościowe. Najlepsi otrzymali nagrody.

Impreza zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami.

ZSS na warsztatach tanecznych

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W GRÓJCU NA WARSZTATACH TANECZNYCH - 15-19 WRZEŚNIA 2014  – SEROCK

Ośmioro uczniów  z ZSS w Grójcu wraz z opiekunami p. B. Lipińską i M. Solecką miało przyjemność uczestniczyć w projekcie dr B.W. Jakubczak W KRĘGU TAŃCA współwinansowanego przezPFRON oraz Stowarzyszenie Artbale. Głównym celem projektu było ugruntowanie dotychczas prowadzonej pracy z osobami niepełnosprawnymi, wykorzystującej taniec i metodykę pracy tancerzy w rehabilitacji i aktywizacji społecznej młodych osób niepełnosprawnych, ich pełniejszej integracji społecznej, wzmacnianiu cech samodzielności oraz wyróżnienia dotychczasowego zaangażowania nauczycieli oraz podopiecznych w praktycznym wykorzystywaniu ich możliwości. 

Szkolny zespół artystyczny był jednym z czterech zakwalifikowanych z całej Polski. Ogromne to dla  szkoły  wyróżnienie.

Razem z grupami, które przyjechały z Gniezna, Gorzowa Wielkopolskiego i Legionowa pod okiem profesjonalnych instruktorów uczniowie uczyli się tańców: afrykańskich, nowoczesnych - modern latino z elementami disco, tańców w kręgu i tańców z rekwizytami. W wolnych chwilach relaksowali się  na spacerach, na miejskiej plaży nad zalewem, podziwieli mały ale bardzo ładny rynek Serocka, odwiedzali cukiernie i sklepy....  a wieczorami organizatorzy zadbali o miłe spotkania - ogniska, dyskoteki...

 Pięć dni minęło błyskawicznie na znakomitej zabawie. 

19 września odbyła się gala finałowa. Wszystkie zespoły zaprezentowały swoje taneczne umiejętności, układy choreograficzne  na scenie. 

Gali towarzyszyła prasa i telewizja. Każdy z uczestników projektu otrzymał pamiątkowy dyplom.

Beata L.

ZSS Grójec

Uczestniczka Masterchef z Grójca

Mieszkanka Grójca z Fartuchem.

Samar Khanafer, jedna z mieszkanek Grójca, znalazła się w finałowej czternastce trzeciej edycji programu "MasterChef", emitowanego na antenie TVN w niedziele o godz. 20.00.

"MasterChef" to widowiskowy program kulinarny, po raz pierwszy wyemitowany przez stację BBC w 1990 r. Od tamtej pory program doczekał się edycji w 35 krajach na całym świecie, bijąc rekordowe wyniki oglądalności.

W programie kucharze amatorzy co tydzień mierzą się z szeregiem kulinarnych wyzwań, po których jedno z nich żegna się z kuchnią MasterChef'a, oddając swojego "fartucha". Na najwytrwalszego z nich czeka tytuł MasterChefa, nagroda pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych i kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej.

Aby znaleźć się w finałowej czternastce Samar musiała pokonać setki konkurentów z całego kraju, stając oko w oko z surowymi jurorami, którym naprawdę nie łatwo zaimponować i którzy nie znają litości.

Samar opowiada, że sędziowie próbują każdej przygotowywanej przez uczestników show potrawy, bacznie przyglądają się przygotowywaniu dań, ale podrzucają również cenne wskazówki podczas gotowania. O Magdzie Gessler, mówi, że jest bardzo miła i wcale nie taka, jak przedstawiano ją w "Kuchennych Rewolucjach".

Jak dodaje, rzeczywistość o tym, co dzieje się za kulisami jest zupełnie inna niż to, co oglądamy później w telewizji.

Jej ojciec, dr Kamel Khanafer jest Libańczykiem, a mama Beata Polką – oboje są znanymi w okolicy lekarzami, a poznali się na studiach w Petersburgu, gdzie później urodziła się Samar. 

Czuje się Polką, choć o nieco nietuzinkowym imieniu, ale w kulturze Libanu ceni sobie gościnność – kiedy tam się pojawia, cała wieś rywalizuje, u kogo będzie spała. 

Uczestniczka mówi, że jej babcia i tata nauczyli ją wiele o gotowaniu, ale to jej narzeczony uświadomił jej, ze robi to rewelacyjnie i nie potrzebuje żadnych przepisów. Dlatego zaczęła prowadzić bloga kulinarnego -www.blogsamar.com. 

Na co dzień jest dyrektorem artystycznym i realizuje duże projekty graficzne dla znanych marek. Prywatnie jest wielką miłośniczką lodów, gdyby mogła jadłaby je bez przerwy.

Zbiórka krwi - LO w Grójcu 17.10.14

Krew to bezcenny dar, który ratuje życie…

 

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu

zaprasza Krwiodawców i wszystkich chętnych do akcji

oddania krwi z możliwością rejestrowania jako potencjalny dawca szpiku!!!

Akcja organizowana jest w ramach Konkursu

Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”

TERMIN: 17 października 2014 roku – piątek (od 9.00 do 13.00)

MIEJSCE: Budynek Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi

Grójec ul. Poświętne 17

INFORMACJE POD NR TEL. 0 (48) 664 -24 - 74 LUB 0 (48) 664 - 26 – 46

 

 

Małgorzata Czacharowska - koordynator akcji

Ewakuacja w LO w Grójcu

Ewakuacja w grójeckim Liceum

W piątek, 19 września 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu odbyła się próbna ewakuacja z udziałem Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Państwowej Straży Pożarnej.

Parę minut po godzinie 10.00 w grójeckim Liceum rozległ się modulowany sygnał dzwonka szkolnego, sygnalizując wszystkim, że należy niezwłocznie opuścić budynek placówki. Uczniowie, wraz z nauczycielami i pracownikami administracji wyszli ze szkoły i udali się na przyszkolne boiska. Na miejscu zbiórki czekała już grupa ratowniczo-gaśnicza z komendy PSP w Grójcu.

Gdy, wszyscy uczniowie ustawili się w szeregach, nauczyciele sprawdzili listy klas i złożyli raporty koordynatorom ewakuacji, którzy następnie przekazali te informacje dyrektorowi i strażakom znajdującym się na miejscu.

Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i już po kilkunastu minutach uczniowie drugich i trzecich klas mogli wrócić na lekcje. Pierwsze klasy zostały jednak na placu aby uczestniczyć w pokazie pierwszej pomocy zaprezentowanej przez strażaków. Następnie pierwszy rocznik udał się na szkolną aulę, gdzie w obecności Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP bryg. Bogusława Sikorskiego odbyła się pogadanka dowódcy JRG PSP mł. bryg. Adama Sewastanowicza na temat bezpieczeństwa podczas ewakuacji.

Warto dodać, że próbna ewakuacja jest przeprowadzana w grójeckim Liceum praktycznie co roku, aby uczulić starszych uczniów na zagrożenie oraz zapoznać klasy pierwsze z procedurami i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas sytuacji kryzysowych.

 

Mateusz Marlikowski

 

LO Grójec


 

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image