Okolica
  • Kryminałki
  • LGD
  • Sport
  • Stowarzyszenie Warka
  • Ochrona Zdrowia

Ogłoszenia drobne

Wynajem lokalu - Białobrzegi

Wynajem lokalu - Białobrzegi

LOKAL UŻYTKOWY DO WYNAJĘCIA BIAŁOBRZEGI, KRAKOWSKA 4A 260 M2 Bardzo dobra lokalizacja.... Read more...
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Gościmy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Maturzyści z ZSP na Jasnej Górze

Maturzyści z ZSP na Jasnej Górze

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

„Bądźcie świadkami miłosierdzia”

Dosyć wcześnie, bo już o 6.30, uczniowie tegorocznych klas maturalnych – 4a i 4ci wraz z wychowawczyniami p. Marianną Walkiewicz i p. Marzeną Warzybok oraz ks. Pawłem Kulpińskim rozpoczęli pielgrzymkę do Częstochowy, aby ze swoimi rówieśnikami z Archidiecezji Warszawskiej pomodlić się przed Cudownym Obrazem i zawierzyć Matce Bożej nie tylko czas egzaminów, ale także swoją przyszłość.

W strugach deszczu, ale bezpiecznie dotarliśmy do celu. Najpierw udaliśmy się na spotkanie do auli Ojca Kordeckiego. Po krótkiej modlitwie i powitaniu głos zabrała p. Magdalena Cichostępska – dyrektor Wydziału Kształcenia Ponadgimnazjalnego i Ustawicznego Kuratorium Oświaty w Warszawie, która odczytała słowa skierowane do młodzieży przez p. Aurelię Michałowską – Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Pani Kurator życzyła zgromadzonym maturzystom przychylności losu, zdania egzaminów i spełnienia marzeń, bo ”… gdy potraficie o czymś marzyć, potraficie też to osiągnąć”.

Wśród nas obecna była również p. Krystyna Mucha – dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Następnie wysłuchaliśmy wykładu ks. Piotra Pawlukiewicza, który powołując się na słowa Matki Teresy z Kalkuty mówił, żeby nie odkładać niczego na „jutro”, bo w naszym życiu najważniejsze jest „dziś”. Apelował do młodzieży, żeby uwierzyli w siłę Pana Boga i postarali się podczas pobytu u Matki Bożej zaczerpnąć dla siebie z tej siły jak najwięcej.

Kolejnym punktem programu była uroczysta Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu, której przewodniczył ks. bp Piotr Jarecki – biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej, który podczas homilii mówił do młodzieży: „Przywiodła Was tutaj wiara w miłość Boga i wola, aby na tą miłość odpowiedzieć”. Podkreślał, że matura, to punkt zwrotny w życiu młodego człowieka, bo to nie tylko egzamin, ale również moment podejmowania ważnych decyzji, jak choćby wybór kierunku studiów. Zachęcał więc, żeby maturzyści modlili się o łaskę rozeznania, aby mogli dokonać dobrych wyborów i pójść za tym, co jest ich prawdziwym powołaniem. 

„Proście Matkę o chęć, wolę i siłę, aby solidnie się do egzaminów przygotować, jak i o dobrą kondycję w dni zdawania egzaminów.” – mówił ksiądz biskup.

Na koniec Mszy Świętej nastąpił Akt Zawierzenia Matce Bożej maturzystów Archidiecezji Warszawskiej.

W drodze powrotnej ks. Paweł Kulpiński skierował do młodzieży kilka słów na temat miłosierdzia. Wspólnie odmówiliśmy również Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Szczęśliwie wróciliśmy do Grójca.

Marzena Warzybok, Marianna Walkiewicz, Ks. Paweł Kulpiński

Pożegnanie lata i Finał Projektu w BG

Pożegnanie lata i Finał Projektu w BG

Pożegnanie lata oraz Finał Projektu Moja mama bez snapchata w grójeckiej Bibliotece

Moja mama bez snapchata

W piątkowe popołudnie Biblioteka rozbrzmiewała śmiechem i świetną muzyką. Właśnie tego dnia odbył się Finał Projektu Moja mama bez snapchata, którego celem było zwrócenie uwagi na problem uzależnienia od sieci, komputera, oraz upowszechnianie i popularyzacja zapomnianych zabaw i gier podwórkowych. Podczas trwania projektu zostały zrealizowane: warsztaty psychologiczno- informacyjne, gry podwórkowe, gry planszowe, warsztaty samodzielności, warsztaty tworzenia kukiełek, warsztaty ZPT- zajęcia praktyczno- techniczne, warsztaty-muzyka wszechczasów.

 

Ubaw po pachy

Dla uczestników projektu przygotowano wiele atrakcji. Podczas trwania imprezy odbyło się wiele gier ruchowych, zabaw tanecznych, był kącik z grami planszowymi a na najmłodszych czekała olbrzymia dmuchana zjeżdżalnia i zamek z przeszkodami. Do zabawy dołączyli również harcerze Nikodem Jakubowski i Julka Maliszewska z 17 Szczepu Drużyn Harcerskich Brzask, którzy poprowadzili zajęcia dla dzieci. Zabawom nie było końca. Dla naszych podopiecznych gościnnie wystąpił również zespół Dance Zone Alchemia z krótkim pokazem tanecznym.

Nawet fakt, że zbliża się późna godzina i robi się ciemno nie wystraszyło naszych małych bohaterów. Uczestnicy projektu, prowadzący warsztaty oraz aktywni rodzice otrzymali dyplomy, podziękowania i upominki za wytrwałość i pomoc w realizacji dziecięcego projektu Moja mama bez snapchata.

 

Pożegnanie lata

W pierwszy dzień jesieni pożegnaliśmy nasze piękne, gorące lato. A jak zostało pożegnane? Oczywiście muzycznie w tanecznych rytmach. Na placu, za budynkiem Biblioteki mogliśmy wysłuchać koncertów- grójeckiej GAMY (Małgorzata Antoniewicz, Artur Kowalczyk, Piotr Mańka, Artur Szlis) i zaprzyjaźnionego zespołu Z ostatniej Chwili (Marcelina Bełzo, Wojciech Cabaj, Marcin Daroń, Beniamin Gołasz, Jakub Kalinowski). Konferansjerkę podczas koncertów prowadzili odpowiednio Artur Szlis i Wojciech Cabaj. Błyskotliwe teksty z poczuciem humoru, przytaczające zabawne anegdoty z pewnością pozostaną na długo w pamięci publiczności. Przygotowane przez Bibliotekę śpiewniki rozeszły się jak świeże bułeczki. Dzięki temu, każdy kto miał ochotę, mógł nucić poezje śpiewaną oraz piosenki turystyczne. Znając słowa zebrani goście włączyli się we wspólne śpiewanie. Czasami na wiele głosów. Publiczność, jako chórki, sprawdziła się doskonale! Usłyszeć mogliśmy między innymi: Bieszczadzkie Anioły, Kochaj dotykaj, Kiedy góral umiera, Kiedy byłem małym chłopcem czy też Nie sprzedawajcie swych marzeń, Bieszczadzki trakt, Strażnika raju, Majkę, Na kamieniu, We wtorek w schronisku. Punktem kulminacyjnym występu Z Ostatniej Chwili była piosenka Bieszczadzkie reggae, podczas której muzycy i publiczność zaśpiewali na kilka głosów. A okrzyk GRÓÓÓÓÓJEC był fantastycznie odebrany przez zgromadzoną publiczność. Trzygodzinny koncert minął niepostrzeżenie. Z żalem żegnaliśmy wieczór a ukoronowaniem występów było trzykrotne bisowanie i gromkie oklaski. Na zakończenie imprezy zespół Z ostatniej chwili zaprosił GAMĘ do wspólnego wykonania ostatniej piosenki z repertuaru Dżemu – Whisky.

Obydwa zespoły przyciągnęły tłumy fanów. Pośród publiczności pojawili się m.in. goście z Warszawy, z pobliskich gmin, z Grójca oraz przedstawiciele drużyn i gromad Hufca ZHP Grójec.

Pogoda dopisała, deszcz nie padał, wrześniowy chłód nie był odczuwalny przy podrygiwaniu publiczności w rytm muzyki.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy Was gościć w Bibliotece.

Mamy nadzieję, że grójecki zespół GAMA jak i Z Ostatniej Chwili jeszcze nie raz Nam zagrają!

 

Projekt „Moja mama bez snapchata” realizowany jest przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu w ramach Programu Działaj Lokalnie dofinansowanego przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki: Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Samorządowi Gminy i Miasta Grójec, Starostwu Powiatowemu w Grójcu oraz Partnerom: DELTIMA Sp. z o.o., TRANS-MED Dariusz Witkowski, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Andrzej Zaręba - Radny Powiatu Grójeckiego, PRZYBYSZEWSKI Maszyny i Narzędzia do Sadu i Ogrodu, TAX SERVICE Sp. z o.o. Marta Cytryńska, PRIMA 2000 Sp. z o.o., ABAKUS SERVICE Sp. z o.o. Zofia Rachubińska i OPTIMA Marcin Majewski.

404 rocznica śmierci Piotra Skargi

404 rocznica śmierci Piotra Skargi

Fotorelacja z mszy świętej sprawowanej w 404 rocznicę śmierci Piotra Skargi 27 września 2016r. (foto Henryk Gajewski)

 

Pamiętamy o 1 wrześniu 1939r.

Pamiętamy o 1 wrześniu 1939r.

PAMIĘTAMY O 1 WRZEŚNIU 1939r. I O ŻOŁNIERZACH POLEGŁYCH W KAMPANII WRZEŚNIOWEJ ORAZ W II WOJNIE ŚWIATOWEJ NA ZIEMI GRÓJECKIEJ.

W roku bieżącym wzorem lat ubiegłych, członkowie POG ZWiR WP czynnie uczestniczyli w upamiętnianiu kolejnej (tym razem 77) rocznicy wybuchu II wojny światowej w Europie.

Staramy się uczestniczyć w rozpoczęciu roku szkolnego w szkołach a następnie z dziećmi tych szkół składać wiązanki i zapalać znicze pod pomnikami ofiar II wojny światowej i na grobach poległych żołnierzy w kampanii wrześniowej.

Prezes Koła Nr.8 i jednocześnie Prezes POG ZWiR WP ppłk w st. spocz. Stanisław Gliński i chor. rez. Jerzy Skrzypczak uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w PSP w Częstoniewie a następnie z uczniami klasy VI tej szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem „ Pomordowanych w lesie Częstoniew w latach 1939-45”.

Prezes Koła Nr. 2  mł. chor. w st. spocz. uczestniczył w rozpoczęciu roku szkolnego w PSP Nr.2 w Grójcu a następnie wraz z sierż. w st. spocz. Romanem Jakubczakiem złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikami: na cmentarzu przy ul Mszczonowskiej  ” Pomnik ku czci bohaterom poległym za Ojczyznę w 1830, 1863, 1918, 1945” z dodatkowym napisem „ Boże zmień los ludu Twego – wojna 1 wrzesień 1939r” oraz na cmentarzu przy ul. Mogielnickiej w Grójcu „ Pamięci Poległych i Pomordowanych w latach 1939-45”.

W lesie Głuchów zapalili znicze na cmentarzu żołnierzy poległych w I wojnie światowej oraz na grobie żołnierza Zenona Giblewskiego który zginął z rąk hitlerowców 18.09.1939r.

Stanisław GLIŃSKI

pomnik na cmentarzu przy ul. Mogielnickiej w Grójcu z napisem ”Pamięci Poległych i Pomordowanych w latach 1939-45

 

grób żołnierza września 1939r Zenona Giblewskiego w lesie Głuchów. Zginął 18.09.1939r

 

pomnik na cmentarzu przy ul. Mszczonowskiej w Grójcu

uczniowie PSP w Częstoniewie wraz z (od prawej) ppłk w st. spocz. St. Glińskim i chor. rez. Jerzym Skrzypczakiem pod pomnikiem w lesie Częstoniew

zdjęcie grupowe klasy VI PSP Częstoniew z ppłk w st. spocz. St. Glińskim i chor. rez. Jerzym Skrzypczakiem pod pomnikiem po złożeniu wiązanek i zapaleniu zniczy

zdjęcie grupowe klasy VI PSP Częstoniew z wychowawczynią klasy i chor. rez. Jerzym Skrzypczakiem

Drużyna łowców przygód - nabór

Drużyna łowców przygód - nabór

Nabór do drużyny dzielnych łowców przygód - Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza

Pożegnanie lata w MGBP 23.09.16

Pożegnanie lata w MGBP 23.09.16

Pożegnanie lata z poezją i piosenką turystyczną w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu - 23 września 2016r.

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Google Font

Menu Font
Body Font
Heading Font

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Top Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainmenu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Slider Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Mainframe Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Scroller Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Breadcrumb Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Menu Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image